Ubezpieczenie pokryje koszt medycznej marihuany?

W poniedziałek, 22 października 2018 roku, nowojorski Assemblyman Richard Gottfried oraz 17 innych polityków, złożyło projekt ustawy, który jeśli zostanie przyjęty, doprowadzi do tego, że zostanie wprowadzone medyczne ubezpieczenie cannabis do czterech finansowanych ze środków publicznych programów zdrowotnych, w tym Medicaid, Child Health Plus oraz ubezpieczenie pracownicze.

Ustawa mówi, że komercyjne programy ubezpieczeń nie są wymagane, aby można było pokryć koszt marihuany.

„Medicaid oraz inne plany dbania o zdrowie publiczne nie obejmują leczenia medyczną marihuaną zmuszając pacjentów do płacenia pełnej kwoty ze swojej kieszeni. Niektórzy pacjenci rozpoczynają leczenie i niestety muszą je szybko zakończyć, ponieważ koszty mogą być dla nich zbyt duże – są też osoby, które zaczynają kupować marihuanę na czarnym rynku a nie w aptekach, ponieważ cena jest o wiele niższa.”

Ustawa mówi dalej:

„Dla tysięcy pacjentów medyczna marihuana jest o wiele bezpieczniejszym lekarstwem niż inne substancje, a zwłaszcza opioidy. Jednak w przypadku wielu pacjentów okazuje się to niewspółmierne pod kątem kosztów, szczególnie w przypadku braku ubezpieczenia.”

Jeśli ustawa zostanie uchwalona, projekt będzie stanowił znaczną ekspansję do medycznego programu cannabis w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.