Meksyk przyjmuje medyczną marihuanę

Nowe ustawodawstwo w Meksyku zezwala na stosowanie medycznej marihuany przez pacjentów oraz na badania naukowe.

Meksykańska Izba Deputowanych uchwaliła kilka poprawek do Ogólnego Kodeksu Zdrowia oraz do Federalnego Kodeksu karnego, umożliwiając medyczną, terapeutyczną oraz badawczą marihuanę, skutecznie legalizując medyczną marihuanę w Meksyku.

Jest to prawdziwy kamień milowy w legalizacji marihuany, ponieważ cannabis jest nie tylko zatwierdzone dla pacjentów, ale także do badań. Otwarcie przez Meksyk dodatkowych badań jest ogromną wygraną zarówno dla pacjentów jak i społeczności naukowej.

Izba Deputowanych (Niższa Izba Kongresu) otrzymała 371 głosów na tak, 7 na nie, a 11 osób wstrzymało się od glosowania. Ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Enrique Pena Nieto.

Dzięki piątkowemu głosowaniu, Meksyk dołącza do innych krajów Ameryki Łacińskiej i 28 stanów w USA, które umożliwiają stosowanie cannabis w celu leczenia różnych stanów chorobowych.

Zwolennicy argumentowali za legalizacją jako ogromnym środkiem pomocy krajowi w ograniczeniu przemocy i niewłaściwego wykorzystania narkotyków – z czym zgadza się prezydent Enrique Pena Nieto.

Nowo zatwierdzony projekt ustawy zezwala ministerstwu zdrowia na opracowanie przepisów dotyczących medycznego stosowania cannabis oraz produkcji produktów z marihuany.

Tetrahydrokannabinol (THC), główny składnik psychoaktywny znajdujący się w roślinie, również został zatwierdzony w ustawie, ale dozwolone będą produkty o tylko jedno procentowym stężeniu THC.

Zgodnie z nowo zatwierdzonymi wytycznymi, uprawa marihuany do celów medycznych oraz naukowych nie będzie podlegała żadnej karze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Meksyk przyjmuje medyczną marihuanę”


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.