New Hampshire dekryminalizuje marihuanę

New Hampshire stało się dwudziestym drugim stanem w USA, które zdecydowało się zdekryminalizować posiadanie marihuany.
Czy legalizacja marihuany będzie kolejnym krokiem?

Mottem stanu New Hampshire jest „Live free or die” (Żyj wolno lub nie żyj wcale) i wydaje się, że stan realizuje to oświadczenie poprzez dekryminalizację posiadania konopi.
Republikański gubernator, Chris Sununu, podpisał w tym tygodniu ustawę, która sprawia, że za posiadanie marihuany już nie grozi kara więzienie.
Tym samym, New Hampshire stało się 22 stanem, w którym zdekryminalizowano cannabis. Ustawa została przyjęta ogromną większością głosów. Nie jest to pierwszy raz, kiedy stan próbuje zdekryminalizować cannabis poprzez ustawodawstwo.

Ustawa wejdzie w życie za dwa miesiące. Kara za pierwsze lub drugie złapanie na posiadaniu marihuany zostaje zmniejszona z 2000 dolarów do zaledwie 100 dolarów. Kara za posiadanie większej ilości wynosić będzie 300 dolarów. Trzecie, czwarte i kolejne złapanie może prowadzić do wykroczenia.

Matt Simon, jeden z autorów projektu powiedział:

„Nie ma żadnego powodu, dla którego powinniśmy kontynuować prowadzenie aresztowań na podstawie posiadania marihuany. Jest to duży krok w kierunku rozsądniejszej polityki w New Hampshire. Myślimy, że legalizacja marihuany jest tuż za rogiem.”

A my trzymamy mocno kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.