Oregon dekryminalizuje kokainę, heroinę i inne narkotyki

W zeszłym tygodniu Oregon wydał ustawę, która ma za zadanie zdekryminalizować posiadanie narkotyków takich jak kokaina, heroina i metaamfetamina.
Czy jest to mądry ruch ze strony stanu?

W zeszłym tygodniu prawodawcy z Oregonu debatowali nad ustawa, która dekryminalizuje posiadanie narkotyków takich jak kokaina, heroina i metaamfetamina.
Pozwólcie, że wyjaśnimy: nie oznacza to, że teraz wszystkie narkotyki w Oregonie są legalne. W tym przypadku dekryminalizacja oznacza, że posiadanie ich to nie jest już przestępstwo, a po prostu wykroczenie. Przestępcy będą zachęcani do uczestniczenia w leczeniu, zamiast spędzać czas w więzieniu.

Sponsorzy projektu mają nadzieję, że pomoże to rozwiązać problem z jakim mierzy się od jakiegoś czasu stan, a który dotyczy masowych aresztowań. Obecne podejście ma zamiar traktować uzależnienie jak chorobę, a nie wykroczenie. Senator stanu Jackie Winters, współprzewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Publicznego, który również głosował za przyjęciem ustawy, powiedział:

„Chcemy zacząć pomagać zamiast ślepo wszystkich aresztować. Nie możemy kontynuować obecnych działań, ponieważ często podstawową przyczyną przestępstwa jest samo stosowanie substancji.”

Zwolennicy mają nadzieję, że projekt ustawy pomoże również rozwiązać inne, mniejsze problemy. Wniosek wciąż czeka na podpisanie, ale kiedy tak się stanie, Oregon dołączy do innych stanów, takich jak Kolorado, Kalifornia i Delaware, które zdekryminalizowały marihuanę.

Jako osoby, które obserwowały zmagania z nałogami, pochwalamy działania Oregonu. Ślepa wojna z narkotykami to porażka. Wyroki czy areszt to porażka. Prohibicja to porażka…

Istnieje wiele danych, które pokazują, że uzależnienie to choroba, a nie wykroczenie i czas je zacząć traktować i leczyć we właściwy sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.