Izrael: Eksport marihuany

W ciągu ostatnich 50 lat Izrael stał się epicentrum badań nad marihuaną – kraj znajduje się w czołówce pod kątem technologii związanych z marihuaną oraz medycznej i kulturowej ewolucji.

Obecnie Izrael stara się uchwalić prawo, które pozwoli firmom na eksport produktów do innych krajów, a w tym do Stanów Zjednoczonych.

Mimo iż rekreacyjne stosowanie marihuany jest nadal uważane za czynność nielegalną w Izraelu, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, izraelski rząd zaczął łagodzić ograniczenia dotyczące marihuany, aby umożliwić ludziom uprawianie jej i tym samy uczynić ją łatwiej dostępną dla sporej bazy pacjentów – ponad 20.000!

Jedna z firm – Breath of Life Pharma – planuje złożyć wniosek do Federal Drug Administration, aby umożliwić eksport marihuany do Stanów Zjednoczonych.
Mimo iż rząd Stanów Zjednoczonych nadal uważa importowanie marihuany za nielegalne, firmy mogą znaleźć obejście tego prawa poprzez uzyskanie zatwierdzenie leku od FDA. Zatwierdzenie i import są możliwe, jeśli dana firma spełnia wysokie standardy wyznaczone przez agencję.

Obecnie, kiedy firmy i naukowcy mogą przeprowadzać większość badań w Izraelu, Stany Zjednoczone robią coraz więcej postępów w dziedzinie badań nad marihuaną. Obecnie około 50 amerykańskich firm produkujących marihuanę prowadzi badania w Izraelu poprzez partnerstwa, wspólne przedsięwzięcia lub zatrudnianie naukowców. Wielu z naukowców koncentruje swoje wysiłki na przeprowadzaniu badań klinicznych i opracowywaniu dawek i form dla leków na bazie marihuany o jakości farmaceutycznej.

Obecnie w Izraelu w trakcie trwania jest ponad 120 badań klinicznych – więcej niż w jakimkolwiek innym kraju.

Jedna z amerykańskich firm pracuje nad próbami klinicznymi, testując wpływ kremu z marihuaną na łuszczycę. Inni badacze opracowują tabletki do leczenia bólu chronicznego i planują przeprowadzić badania kliniczne na pacjentach ze szpiczakiem mnogim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.