Skutki rekreacyjnej marihuany

Nieco ponad połowa naszego społeczeństwa próbowała chociaż raz w swoim życiu cannabis. Czy należysz do osób, które to robiły?

Marihuana może być stosowana zarówno rekreacyjnie jak i medycznie, w celu wydobycia z niej właściwości terapeutycznych. Obecnie 29 stanów w USA stworzyło kompleksowe programy medyczne dotyczące marihuany, a kolejne 8 zatwierdziło rekreacyjną marihuaną.

Fokusem rekreacyjnej marihuany jest kannabinoid THC. THC pobudza neurony w systemie nagród w mózgu do uwalniania sygnalizacyjnej, chemicznej dopaminy na poziomie wyższym niż zazwyczaj jest obserwowany.

Ta powódź dopaminy przyczynia się do przyjemnego „haju”, którego szukają ci, którzy korzystają z rekreacyjnej marihuany. Z tego powodu marihuana starannie hodowana jest od dziesięcioleci przez plantatorów, którzy starają się zmaksymalizować produkcję THC kosztem innych kannabinoidów takich jak CBD.

Niektóre z efektów zgłaszanych przez użytkowników marihuany są następujące:
• zmniejszone zmysły fizyczne (na przykład widzenie jaśniejszych kolorów)
• zmienione postrzeganie czasu
• zmiany nastroju (euforia)
• uczucie kreatywności
• relaks
• upośledzone ruchy ciała.

Euforyczne uczucia generowane przez marihuanę, w połączeniu z jej minimalnymi efektami ubocznymi, doprowadziły w USA i na całym świecie do legalizacji dostępu do rekreacyjnej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.