Prawo po stronie pacjenta

11-letnia pacjentka medycznej marihuany z Illinois może teraz bezpiecznie korzystać ze swojego leku w szkole. W tym miesiącu sędzia John Robert Blakey orzekł na korzyść Ashley Surin po tym jak ona i jej rodzina pozwała Schaumburg School District 54 i stan Illinois, aby Ashley miała prawo do stosowania medycznej marihuany podczas zajęć lekcyjnych.

Zgodnie z prawem dotyczącym medycznej marihuany obowiązującym w stanie Illinois posiadanie i stosowanie marihuany na terenie szkoły, w autobusach szkolnych lub na imprezach szkolnych jest zabronione. Jednak Surin argumentowali, ze polityka narusza Individuals with Disabilities Education Act i Americans with Disabilities Act, dwie ustawy, które miały na celu zapewnienie, że osoby niepełnosprawne nie są dyskryminowane, i zapewnia im się edukację dostosowaną do ich potrzeb i odpowiednich warunków mieszkaniowych.

Ashley, obecnie uczennica szóstek klasy Hanover Highlands Elementary School w Hanover Park, zgodnie z prawem stosuje medyczną marihuanę dzięki zatwierdzonemu na początku grudnia przez stan Illinois programowi. Dziewczynka wykorzystuje cannabis w celu radzenia sobie z napadami ostrej białaczki limfoblastycznej, którą zdiagnozowano u niej w wieku dwóch lat.

Rodzina pierwotnie poprosiła urzędników dystryktu szkolnego o pozwolenie na przechowywanie i podawanie marihuany Ashley podczas godzin lekcyjnych, ale odmówiono im. Urzędnicy byli życzliwi i chcieli pomóc, ale prawo stanowe i federalne na to zabrania.

„Niestety w niektórych przypadkach musimy przestrzegać prawa stanowego i federalnego, które jest sprzeczne z tym, jakie są obowiązki szkoły wobec uczniów,” powiedziała Darcy Kriha, pełnomocnik okręgu.

Ashley została zmuszona do opuszczenia kilku tygodni zajęć, ale powróciła do szkoły zaraz po tym, jak sędzia John Robert Blakey wydał swoją decyzję.

Pod wydaniu orzeczenia urzędnicy z biura prokuratora generalnego Lisy Madigan powiedzieli, że pozwolą personelowi szkoły pomóc Ashley w korzystaniu z lekarstw bez ryzyka konsekwencji prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.