Czy legalizacja wpływa na zwiększone wykorzystanie substancji

Czy legalizacja wpływa na zwiększone wykorzystanie substancji przez dorosłych?

Naukowcy zauważyli, że nie ma badań dotyczących wpływu legalizacji marihuany na wskaźnik wykorzystania substancji przez dorosłych. Zauważają, że jest to ważny temat, który należy zbadać, biorąc pod uwagę, że coraz więcej państw legalizuje medyczną marihuanę i ma w planach zrobienie tego samego z rekreacyjnym wykorzystaniem substancji.

„Mimo iż nie stwierdza się istotnego wpływu na stosowanie cannabis wśród nastolatków, istniejące dowody sugerują, że rekreacyjne wykorzystanie substancji może wzrosnąć wśród dorosłych po przejściu odpowiednich przepisów.”

„Branża marihuany warta 8 miliardów dolarów przewiduje potrojenie do 2025 roku. Uzyskanie solidnych dowodów na temat szkodliwych oraz korzystnych skutków przepisów dotyczących medycznej i rekreacyjnej marihuany na dorosłych ma kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę intensywną presję ekonomiczną, aby rozszerzyć rynek cannabis.”

Oprócz 29 stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę, dziewięć z nich zalegalizowało rekreacyjną marihuanę. Wyborcy z Oklahoma będą decydować, czy zalegalizować medyczną marihuanę podczas wyborów pierwszorzędowych w czerwcu, a próby legalizacji medycznej marihuany trwają właśnie w Missouri i Utah. W Michigan grupa kampanii zbiera obecnie podpisy pod głosowanie, w którym padnie propozycja legalizacji rekreacyjnej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.