Rekreacyjna marihuana vs medyczna marihuana

Rekreacyjna marihuana vs medyczna marihuana

Zgodnie z nowym raportem dwie trzecie łącznych wydatków na świecie (38,3 miliarda dolarów amerykańskich) zostanie przeznaczonych na rekreacyjną marihuanę, a medyczna marihuana będzie stanowić pozostałe 33 procent (19,1 miliarda dolarów).

Przewiduje się, że Ameryka Północna będzie dominować na światowym rynku rekreacyjnej marihuany, podczas gdy kraje spoza kontynentu będą lepiej rozwijać rynek medycznej marihuany, dzięki korzyściom subsydiowanych systemów opieki zdrowotnej, które pokrywają koszty ponoszone przez pacjentów.

„Poza Stanami Zjednoczonymi oraz Kanadą, rynek skupiony będzie niemal wyłącznie na działalności medycznej, dopóki ONZ nie zmieni 1961 Single Convention dotyczącej środków odurzających, która prawdopodobnie pojawi się po zmianie prawa federalnego w USA, czego nie spodziewamy się do 2021 roku,” powiedział Troy Dayton, dyrektor generalny The Arcview Group w oświadczeniu.

Europa z budżetem wynoszącym ponad 1,5 biliona dolarów amerykańskich na wydatki na opiekę zdrowotną i populacją 739 milionów ludzi ma szansę stać się największym na świecie rynkiem medycznej marihuany. Wiodącą drogą w Europie mogą być Niemcy, które już zalegalizowały medyczną marihuanę i dodały ją do krajowego planu opieki zdrowotnej w zeszłym roku. Przy przewidywanym wyniku 1,2 mld dolarów sprzedaży do 2027 roku. Włochy będą prawdopodobnie drugim co do wielkości rynkiem marihuany na kontynencie.

„Kalifornia przyciąga uwagę mediów, a Kanada dostaje pieniądze z inwestycji, ponieważ oba kraje pozwalają na korzystanie z cannabis dorosłym, ale ruch Niemiec dający dostęp do medycznej marihuany z poziomu aptek był naprawdę wielką wiadomością w 2017 roku z perspektywy światowej,” powiedział Tom Adams, redaktor naczelny w Arcview Market Research and Principal Analyst w BDS Analytics.

Początkowa fala legalizacji na całym świecie została podyktowana przez Stany Zjednoczone i Kanadę, które zapoczątkowały programy dotyczące medycznej marihuany.
Od momentu legalizacji marihuany dla dorosłych w Kanadzie i Kalifornii, zapoczątkowano druga falę zmiany międzynarodowych przepisów dotyczących marihuany.

„Tabele obróciły się na korzyść legalizacji na całym świecie i przewidujemy, że trend ten będzie się rozprzestrzeniał, ponieważ coraz więcej badań wspiera jej skuteczność jako leku,” – dodał Adams.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.