Czy stosowanie cannabis jest w naszym DNA?

Cannabis należy do najstarszych uprawianych roślin leczniczych. Historia rolnictwa pochodzi sprzed ponad 12.000 lat, co oznacza, że ludzie współistnieją z tą rośliną od długiego czasu. Zakaz marihuany istnieje stosunkowo od niedawna Lekarze stosowali zioła w praktyce klinicznej w Stanach Zjednoczonych do końca lat trzydziestych. Ale czy to oznacza, że ludzie rodzą się, aby palić ziele? Czy stosowanie cannabis jest w naszym DNA?

Roślina cannabis wyróżnia się jako wyjątkowo mocne zioło lecznicze. Marihuana jest dojrzałą, naturalną medycyną, wytwarzającą ponad 400 różnych związków chemicznych. Sposób w jaki niektóre z tych związków wiążą się z ciałem sprawia, że roślina jest tak zdumiewająca.

Substancje chemiczne w marihuanie są jednymi z najważniejszych sieci neuroprzekaźników u ludzi oraz zwierząt. Ta sieć nazywana jest systemem endokannabinoidowym (ECS).

ECS jest tym co łączy mózg z organizmem. Jest odpowiedzialny za bardzo szeroki zakres funkcji ciała. Między innymi:
• funkcje immunologiczne
• pamięć
• nastrój
• ból
• sen
• apetyt
• przyjemności
• ruch
• wzrost.

ECS składa się z małych cząsteczek komunikacyjnych, które lądują na określonych miejscach receptorowych na powierzchni komórek. Te molekuły nazywa się endokannabinoidami, pomagają one nam przetwarzać i reagować na nasze otoczenie w celu utrzymaniu optymalnej równowagi w organizmie.

Cannabis to unikalna i cenna roślina medyczna, ponieważ substancje znajdujące się w niej (jak na przykład słynne, psychoaktywne THC), bezpośrednio łączą się z układem endokannabinoidowym.

Innymi słowy, cannabis łączy się z głównym układem organizmu, który reguluje harmonijną interakcję naszych układów oraz mózgu.

Obecnie naukowcy badają, w jaki sposób inne rośliny angażują się w ECS. Jak dotąd jednak nie znaleziono żadnej rośliny, która wytwarza takie połączenie jak cannabis.

Fakt, że cannabis odgrywa tak dużą rolę w systemie endokannabinoidowym, dla niektórych może wydawać się po prostu wielkim zbiegiem okoliczności.

Jednak bloki strukturalne tego systemu kodowane przez DNA. Genetyka i DNA niekoniecznie sprawiają, że jesteś stworzony do cannabis, ale czynniki te decydują o tym, jak wygląda twój własny ECS i jak dobrze twoje ciało może wytwarzać własne endokannabinoidy.

Istnieje jednak coraz więcej dowodów, które sugerują, że niektóre osoby mogą być genetycznie bardziej skłonne do pobierania korzyści z cannabis niż inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.