Czy stosowanie cannabis jest w naszym DNA?

Czy stosowanie cannabis jest w naszym DNA?, CBDLeczy.pl

Cannabis należy do najstarszych uprawianych roślin leczniczych. Historia rolnictwa pochodzi sprzed ponad 12.000 lat, co oznacza, że ludzie współistnieją z tą rośliną od długiego czasu. Zakaz marihuany istnieje stosunkowo od niedawna Lekarze stosowali zioła w praktyce klinicznej w Stanach Zjednoczonych do końca lat trzydziestych. Ale czy to oznacza, że ludzie rodzą się, aby palić ziele? Czy stosowanie cannabis jest w naszym DNA?

Roślina cannabis wyróżnia się jako wyjątkowo mocne zioło lecznicze. Marihuana jest dojrzałą, naturalną medycyną, wytwarzającą ponad 400 różnych związków chemicznych. Sposób w jaki niektóre z tych związków wiążą się z ciałem sprawia, że roślina jest tak zdumiewająca.

Substancje chemiczne w marihuanie są jednymi z najważniejszych sieci neuroprzekaźników u ludzi oraz zwierząt. Ta sieć nazywana jest systemem endokannabinoidowym (ECS).

ECS jest tym co łączy mózg z organizmem. Jest odpowiedzialny za bardzo szeroki zakres funkcji ciała. Między innymi:
• funkcje immunologiczne
• pamięć
• nastrój
• ból
• sen
• apetyt
• przyjemności
• ruch
• wzrost.

ECS składa się z małych cząsteczek komunikacyjnych, które lądują na określonych miejscach receptorowych na powierzchni komórek. Te molekuły nazywa się endokannabinoidami, pomagają one nam przetwarzać i reagować na nasze otoczenie w celu utrzymaniu optymalnej równowagi w organizmie.

Cannabis to unikalna i cenna roślina medyczna, ponieważ substancje znajdujące się w niej (jak na przykład słynne, psychoaktywne THC), bezpośrednio łączą się z układem endokannabinoidowym.

Innymi słowy, cannabis łączy się z głównym układem organizmu, który reguluje harmonijną interakcję naszych układów oraz mózgu.

Obecnie naukowcy badają, w jaki sposób inne rośliny angażują się w ECS. Jak dotąd jednak nie znaleziono żadnej rośliny, która wytwarza takie połączenie jak cannabis.

Fakt, że cannabis odgrywa tak dużą rolę w systemie endokannabinoidowym, dla niektórych może wydawać się po prostu wielkim zbiegiem okoliczności.

Jednak bloki strukturalne tego systemu kodowane przez DNA. Genetyka i DNA niekoniecznie sprawiają, że jesteś stworzony do cannabis, ale czynniki te decydują o tym, jak wygląda twój własny ECS i jak dobrze twoje ciało może wytwarzać własne endokannabinoidy.

Istnieje jednak coraz więcej dowodów, które sugerują, że niektóre osoby mogą być genetycznie bardziej skłonne do pobierania korzyści z cannabis niż inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Strony o tematyce - konopi indyjskich, marihuanie, THC, CBD:

o marihuanie, kuchnia konopnej uprawa, hodowla, marihuany, poradnik medyczna marihuana, informacje informacje, nasiona marihuany, konopi foto, marihuany, ganji, trawki uprawa, hodowla, marihuany, konopi, cannabis, indoor tematy marihuana, konopie konopie indyjskie, cannabis news o haszyszu, o marihuanie, konopiach tematy, konopi indyjskiej foto, galeria, haszysz marijuana, marihuana, cannabis, seeds, seed, akseeds cannabis, marihuana, ganja, trawka thc, cbd, marihuana, tritonseeds ganjafarmer, blog, o marihuanie marihuana, konopie, thc, cbd galeria, uprawa, hodowla, marihuany cbd, olej konopny, informacje medyczna marihuana, olej, cbd, thc cannabis, newsy, najlepsze, marihuana galeria, marihuana, cannabis marihuana, f2seeds, f2 seeds marihuana, taniesianie, tanie sianie marihuana samen, marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras blog, dutch-seeds, pestki, ziarna uprawa, hodowla, marihuany, konopi blog, thc-thc, newsy, informacje thc tv, filmy cannabis, multimedia o marihuanie foto, marihuany, konopi, trawki forum o uprawie, marihuana, konopie, indyjskie, dyskusje dyskusje o uprawie, forum konopne, marihuana forum nasiona marihuany, nasiona konopi, producent, sklep, akseeds forum, marihuana, ciekawe tematy blog, o tematyce, marihuany, cannabis najlepsze, sklepy, opinie, nasiona, marihuany, konopi, cannabis newsy, sklepu, z nasionami marihuany, trawki forum haszysz, o uprawie, hodowli, marihuany ganjafarmer, marihuana, forum, rozmowy, konopne holenderski skun, holenderskiskun, blog o marihuanie ranking, topowe, nasiona marihuany darmowy, hosting, galeria, marihuana thc-thc, nasiona marihuany, konopi, feminizowane, automatic galeria, marihuany, cannabis seedbay, nasiona marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, auto galeria marihuany, konopi, cannabis cannabis seeds, marijuana, akseeds uprawa, hodowla, marihuany, konopi, outdoor najlepsze, sklepy z nasionami marihuany, konopi, cannabis

Copyright © CBDLeczy.pl - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.