Globalne badanie na temat narkotyków pokazuje, jakie sposoby konsumpcji wybiera świat

Opublikowane 24 maja, wyniki badania Global Drug Survey (GDS) 2017 dostarczają bogatych informacji na temat tego, jak ludzie na całym świecie uzyskują haj. Badanie objęło 120.000 respondentów z 50 krajów, zadając im szereg pytań dotyczących narkotyków, w tym częstotliwość ich wykorzystania, źródło ich zakupów oraz sposoby konsumpcji.

Palenie jointów jest zdecydowanie najczęstszą metodą konsumpcji cannabis na całym świecie. Ponad 71 procent respondentów stwierdziło, że jointy są ich „główną metodą” konsumpcji; osoby zgłaszające stosowanie bong, fifek oraz waporyzatorów jako podstawową metodę wykorzystania marihuany stanowiły mniej niż 10 procent każde.

Jednak, definicja „jointa” jest prawdopodobnie najbardziej widoczną międzynarodową różnicą w konsumpcji cannabis.

W krajach europejskich, ponad 50 procent uczestników badania zgłosiło palenie jointów, które zawierają zarówno cannabis jak i tytoń (tzw. spliffy), jako podstawową metodę palenia. W Ameryce mieszanie tytoniu z marihuaną było stosunkowo rzadkie wśród respondentów; w Stanach Zjednoczonych tylko osiem procent badanych stwierdziło, że to robi.

Adam Winstock, założyciel GDS ostrzegł, że miliony osób, które stosując cannabis, bardzo sobie szkodzi mieszając marihuanę w tytoniem. Na stronie internetowej GDS, Winstock pisze, że powinno „oddzielać się stosowanie tytoniu od marihuany”.

Musimy nauczyć ludzi jak rolować jointy bez tytoniu. A może nawet lepiej, waporyzować! – Winstock.

Mniej niż sześć procent respondentów powiedziało, że waporyzator jest ich główną metodą konsumpcji cannabis. Metoda ta najczęściej stosowana jest w Finlandii oraz USA: kolejno 18,9 procent oraz 12,7 procent uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.