Mikro-dawkowanie marihuany

Wiemy już, że mikro-dawkowanie medycznej marihuany może być rozwiązaniem przyszłości, i że faktycznie ma sens. Nie powinno się już wiązać cannabis z marnotrawstwem, niekontrolowanymi napadami głodu i czystym lenistwem (stereotyp palacza). Są to opowieści, które przerażają pozbawionych faktycznych doświadczeń urzędników rządowych i agentów ds. regulacji państwowych w zatwierdzaniu praw dotyczących marihuany, opowieści, których nie potrzebujemy więcej w naszym życiu!

Ale w jaki sposób mikro-dawkowanie może pomóc?

Wykorzystanie minimalnej skutecznej dawki marihuany poprzez mikro-dawkowanie w celu uzyskania wyczuwalnych efektów fizycznych tuż przed wejściem w próg psychoaktywny jest w istocie przyszłością medycznej marihuany.

Pomyśl o tym, większość agencji charakteryzuje się brakiem informacji o dawkach w odniesieniu do marihuany i używa tego jako jednej z wielu wymówek, aby nie przepisywać ani nawet nie eksperymentować z kannabinoidami podczas leczenia różnych stanów chorobowych.

Ale dzięki podawaniu odpowiednich dawek marihuany, stereotyp palacza może zostać ostatecznie zniesiony, a pacjenci mogą otrzymać korzystne leczenie, bez doświadczania efektów psychoaktywnych.

1. Zarządzanie bólem/ stanami zapalnymi.

Małe dawki THC mogą aktywować układ endokannabinoidowy i zapewniają wiele korzyści terapeutycznych, zwłaszcza odnośnie bólu, bez dodatkowych efektów zmieniających umysł. Korzyści obejmują rzeczy takie jak rozszerzanie naczyń krwionośnych, ochrona uszkodzonych komórek, kontrola spastyczności mięśni, właściwości przeciwbólowe.

2. Regulacja nastrojów.

Można założyć, że cannabis musi działać psychoaktywnie, aby wywołać zmianę nastroju, ale wcale nie jest to konieczne. Przykładowo, pomyśl o wyjeździe do spa, gdzie masaż lub peeling kojący również może pomóc odpocząć, bez jakiejkolwiek substancji zmieniającej twój umysł.

Niskie dawki THC stosowane terapeutycznie mogą pomóc organizmowi naturalnie się zrelaksować, nie powodując letargu. Kiedy ciało czuje się bardziej zrelaksowane/ mniej niespokojne, może to poprawić nastrój i naturalnie pomóc się odstresować.

3. Nudności

Tylko niewielka ilość inhalowanego cannabis potrzebna jest, aby zwalczyć uczucie nudności. W wielu badaniach dotyczących chemioterapii, pacjenci stwierdzili, że małe dawki marihuany natychmiast tłumiły nudności i były bardziej skuteczne niż pigułki, ze względu na to, że THC bardzo szybko przedostaje się do krwiobiegu. W raporcie z 1999 roku wydanym przez Institutes of Medicine stwierdzono, że

U pacjentów, u których wystąpiły silne nudności związane z wymiotami, pigułki były na ogół nieskuteczne ze względu na trudności z połykaniem lub utrzymaniem pigułki w żołądku i powolnym pojawianiem się efektów. W związku z tym, inhalowanie kannabinoidów staje się bardzo korzystną opcją odnośnie leczenia nudności.

4. Bezsenność.

5 miligramów produktów spożywczych (które są o wiele łatwiejsze jeśli chodzi o dozowanie niż palenie), nie tylko mogą powodować sen, ale także zapewnić miły i długi odpoczynek. Inhalowanie cannabis działa szybciej, ale efekty mijają po kilku godzinach, zwłaszcza przy małych dawkach. Mikro-dawkowanie produktów spożywczych to gwarancja świetnego sposobu na odprężenie organizmu i zminimalizowanie lęku przed snem.

5. Wzrost energii/ kreatywności.

Cannabis jest znane głównie ze swoich właściwości uspokajających, ale odmiany sativa w małych dawkach mogą przynieść wspaniałe rezultaty jeśli chodzi o wzrost energii oraz kreatywności. Susannah Grossman, założyciel firmy zajmującej się komunikacją w Denver, bierze „kilka małych dawek dziennie”.

„Marihuana podnosi mnie na duszy, łagodzi stres i napięcie, które buduje się każdego dnia i pozwala podchodzić mi do mojej pracy z większym zainteresowaniem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.