Białaczka

Cannabis posiada długą historię medyczną jako leczenie raka. W dochodzeniu archeologicznym, cannabis został znaleziony w 2.500-letnim ciele syberyjskiej kobiety. Po dalszych badaniach naukowcy stwierdzili, że kobieta mogła stosować cannabis w celu złagodzenia objawów raka piersi. Dzisiaj, wielu pacjentów chorych na raka nadal sięga po marihuanę. Rak piersi jest jedną sprawą, ale czy marihuana jest skuteczna w walce z białaczką?

Białaczka jest rakiem krwinek i szpiku kostnego .l Choroba dotyka krwinek białych, powodując ich proliferację i wydzielanie krwinek czerwonych. Czerwone krwinki są niezbędne do dostarczania tlenu z płuc do reszty ciała. Białe krwinki są wytwarzane w szpiku kostnym i są częścią układu odpornościowego.

Białaczka wpływa na komórki, które ostatecznie różnicują się na różne typy białych krwinek.

Istnieją dwie główne klasy białych krwinek, i w obydwóch może rozwijać się rak. Jeden typ, nazywany limfocytami, jest odpowiedzialny za wytwarzanie przeciwciał i obronę ciała przed infekcjami i nieprawidłowościami, takimi jak nowotwory. Komórki macierzyste dostarczają bloki budulcowe dla różnych rodzajów krwinek, z których wiele reaguje na sygnały urazów cielesnych, a następnie pochłania szkodliwe patogeny.

Wraz z białaczką, może pojawić się kilka poważnych problemów. Wysoki poziom białych krwinek oznacza, że ciału brakuje przenoszących tlen krwinek czerwonych. Może to powodować niedokrwistość, która powoduje przewlekłe zmęczenie, zawroty głowy i ogólne uczucie choroby. Łatwe stłuczenia i krwawienia również przydarzają się pacjentom cierpiącym na białaczkę.

W przeciwieństwie do zdrowych krwinek, rakowe białe krwinki nie chronią organizmu przed zakażeniem. Oznacza to, że pacjenci z białaczką są szczególnie narażeni na ryzyko wystąpienia schorzeń zagrażających życiu. Przeziębienie lub grzybica, w przypadku pacjenta z białaczką, może zagrażać życiu.

Mimo, że często uważa się ją za chorobę dziecięcą, białaczka najczęściej dotyka dorosłych. Często rozdziela się ją na dwie podstawowe kategorie, chroniczną oraz ostrą. Ostra białaczka szybko przechodzi w bardzo poważny stan, podczas gdy białaczka chroniczna rozpoczyna się powoli i z czasem przeradza się w poważną chorobę.

Standardowe leczenie raka nie jest w żaden sposób dobre dla organizmu. Białaczka jest często leczona transfuzją krwi, chemioterapią, radioterapią. Jak informuje American Cancer Society, 2 z 3 pacjentów doświadcza remisji choroby.

Niestety, chemioterapia może mieć również długoterminowe skutki uboczne. Dzieci, które przechodziły przez takie leczenie, często w dorosłym życiu doświadczają problemów z sercem. Chemioterapia jest również związana z:
• problemami z płucami
• wysokim ciśnieniem krwi
• problemami hormonalnymi
• bezpłodnością
• osteoporozą
• utratą słuchu
• neuropatią.

Mimo, że wielu pacjentów wychodzi z tego boju zwycięsko, zdiagnozowanie raka jest chorobą trwającą całe życie. Chemioterapia wpływa zarówno na raka jak i na zdrowe komórki, powodując uszkodzenia ciała. Operacje są nie tylko inwazyjne, ale mogą prowadzić do bolesnej neuropatii i innych problemów, z którymi pacjent będzie musiał zmagać się do końca życia.

Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjne leczenie może spowodować spustoszenie w ciele, dlatego istnieje ogromna potrzeba opracowania alternatywnych i skutecznych metod leczenia. Z tego właśnie powodu tak wiele osób interesuje się medyczną marihuaną.

Niestety mimo wielu badań, terapia z wykorzystaniem cannabis nadal nie stała się oficjalnym leczeniem białaczki. Zainteresowani pacjenci muszą podejmować decyzje na własną rękę, w celu ratowania siebie. Mamy nadzieję, że już niedługo się to zmieni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.