nasiona marihuany, nasiona konopi

CBN, terpenoidy, flawonoidy

CBN jest trzecim co do wielkości kannabinoidem znajdującym się w marihuanie, który jest mniej lub bardziej ubocznym produktem rozkładu chemicznego THC. CBN nie posiada silnych właściwości psychoaktywnych ani leczniczych THC, i zwykle znajduje się w degradowanej lub słabo zachowanej marihuanie.

Mimo, że kannabinoidy zyskują całą uwagę, marihuana zawiera ponad 100 terpenoidów, które są aromatycznymi substancjami chemicznymi, które można znaleźć również w drzewach sosnowych, roślinach cytrusowych i innych roślinach zapachowych. Terpenoidy zapewniają niepowtarzalny zapach i smak marihuany, ale wielu badaczy uważa, że terpenoidy mogą posiadać znaczące efekty lecznicze. W porównaniu do kannabinoidów, niewiele wiadomo na temat terpenoidów znajdujących się w marihuanie.

Cannabis posiada również ponad 20 flawonoidów, które są substancjami chemicznymi znajdującymi się w większości roślin. Niektóre flawonoidy (ang. cannaflavins) są wyłącznie w cannabis. Uważa się, że większość flawonoidów posiada właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i może zapobiegać rakowi oraz innym, poważnym chorobom.

Weterani stosujący marihuanę twierdzą, że rodzaj haju oraz efekty medyczne zależą od specyficznego rodzaju marihuany. Efekt ten jest w dużej mierze wynikiem różnych chemicznych stężeń kannabinoidów, terpenoidów i flawonoidów w każdym rodzaju marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc


Ta witryna cbdleczy.com wykorzystuje pliki cookies.