CBN, terpenoidy, flawonoidy

CBN jest trzecim co do wielkości kannabinoidem znajdującym się w marihuanie, który jest mniej lub bardziej ubocznym produktem rozkładu chemicznego THC. CBN nie posiada silnych właściwości psychoaktywnych ani leczniczych THC, i zwykle znajduje się w degradowanej lub słabo zachowanej marihuanie.

Mimo, że kannabinoidy zyskują całą uwagę, marihuana zawiera ponad 100 terpenoidów, które są aromatycznymi substancjami chemicznymi, które można znaleźć również w drzewach sosnowych, roślinach cytrusowych i innych roślinach zapachowych. Terpenoidy zapewniają niepowtarzalny zapach i smak marihuany, ale wielu badaczy uważa, że terpenoidy mogą posiadać znaczące efekty lecznicze. W porównaniu do kannabinoidów, niewiele wiadomo na temat terpenoidów znajdujących się w marihuanie.

Cannabis posiada również ponad 20 flawonoidów, które są substancjami chemicznymi znajdującymi się w większości roślin. Niektóre flawonoidy (ang. cannaflavins) są wyłącznie w cannabis. Uważa się, że większość flawonoidów posiada właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i może zapobiegać rakowi oraz innym, poważnym chorobom.

Weterani stosujący marihuanę twierdzą, że rodzaj haju oraz efekty medyczne zależą od specyficznego rodzaju marihuany. Efekt ten jest w dużej mierze wynikiem różnych chemicznych stężeń kannabinoidów, terpenoidów i flawonoidów w każdym rodzaju marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.