Czy cannabis może wyleczyć autyzm?

Cannabis już pomaga dzieciom, które chorują na autyzm.

AutismOne, największa i najbardziej wszechstronna konferencja na temat autyzmu zawarła w swoim programie wykłady dotyczące medycznej marihuany.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja doktor Judy Mikovits, zatytułowana „Can Cannabis Cure Autism? Nie wiemy, ale jest to kwestia warta zadawania pytań.” Doktor Mikovits, której kariera od dawna opiera się tematach zaburzeń odporności oraz retrovirologii powiedziała: „Biorąc pod uwagę potencjał marihuany do łagodzenia ludzkiego cierpienia, pytanie czy może ona wyleczyć autyzmjest nie tylko warte zadania, ale nie zadanie go jest wręcz przestępstwem.”

Bloki na temat endokannabinoidów, medycznej marihuanu poprowadzili między innymi John Hicks, MD; Christopher Shade, PhD; Jesse Stanley; Tracy Fritz, MD; Christian Bogner, MD; Brandie Cross, PhD; oraz Fran Kendall, MD.
Odbyło się również seminarium Endocannabinoid Medicine Certificate Seminar oraz Medical Cannabis Panel.

„Marihuana okazała się bardzo skuteczna w przypadku napadów padaczkowych oraz zaburzeń snu u dzieci z autyzmem,” powiedział doktor Hicks.

Ed Arranga, prezes firmy AutismOne, stwierdził: „Autyzm nie jest zaburzeniem psychicznym lub wadą genetyczną. Autyzm jest terminem parasolowym, obejmującym nieprawidłową florę jelitową, alergie, drgawki, zapalenie stawów, neuropatię, astmę, zaburzenia autonomiczne, przewlekłe zapalenie stawów, zapalenie jelita grubego, zakażenie dróg oddechowych, egzemę, zaburzenia immunologiczne, nietrzymanie moczu, przeciek jelita, chorobę Lyme, zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenia snu, dysfunkcję mitochondriów, zapalenia neuropatyczne, stres oksydacyjny, PANDAS (dziecięce autoimmunologiczne zaburzenia neuropsychiatryczne związane z paciorkowcami), reumatoidalne zapalenie stawów, ciężkie bóle głowy/ migreny, oraz SSPE.”

Jak zauważył profesor Raphael Mechoulam: „Uważa się, że ze względu na to, że receptory endokannabinoidowe znajdują się w mózgu oraz w każdym ważnym organie ciała, cannabis jest w stanie leczyć tak wiele różnych chorób. Właściwości medyczne kannabinoidów obejmują przeciwdziałanie przewlekłym chorobom współwystępującym u dzieci z autyzmem, które obejmują działania przeciwwymiotne, przeciwdrgawkowe, przeciwpsychotyczne, przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, przeciwlękowe, przeciwdepresyjne.”

„To ekscytujący czas,” kontynuuje Arranga. „Od dziesięcioleci, prawdziwa i rzetelna informacja na temat cannabis i autyzmu to wyjątek. Teraz wreszcie rozpoznaje się korzyści medyczne związane z marihuaną, a sytuacja dzieci z autyzmem znacznie się polepsza. Jak na ironię, dwie społeczności pomagają sobie nawzajem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Czy cannabis może wyleczyć autyzm?”


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.