Kwasy tłuszczowe Omega 3

Omega 3 – wszyscy słyszeliśmy to pojęcie, i wiemy, że odnosi się to do zdrowia, ale co to dokładnie oznacza? Jakie są różne typy kwasów tłuszczowych, w jakich pokarmach można je naturalnie znaleźć i ile takich kwasów potrzebuje nasze ciało, aby żyć dłuższym, zdrowszym życiem?

Więc?

Istnieją trzy rodzaje kwasów tłuszczowych Omega: Omega 3, Omega 6 i Omega 9. Omega 3 i Omega 6 to typy tłuszczów wielonienasyconych. Uważa się, że są one niezbędnymi kwasami tłuszczowymi, a nasz organizm nie jest w stanie ich wytworzyć, więc muszą być dostarczone wraz z jedzeniem. Kwasy tłuszczowe Omega 9 pochodzą z rodziny tłuszczów jednonienasyconych, które są również korzystne dla ludzi.

Ile kwasów tłuszczowych powinniśmy spożywać?

Opierając się na przykładzie przeciętnego dorosłego, zaleca się dzienne spożycie Omega 3 ALA w dawce 2g na dobę, a Omega 6 w dawce 10g na dobę. Przekłada się to na około 2 porcje tłustych ryb tygodniowo.

Gdzie można znaleźć te kwasy tłuszczowe i jakie są ich korzyści?

Większość ludzi spożywa zbyt wiele Omega 6, ale niedostatecznie dużo Omega 3. Źródlem tych kwasów są między innymi oleje oraz orzechy, ale posiadają jednocześnie wiele kalorii, więc muszą być spożywane z umiarem. Najlepszym wyborem jest spożywanie oleistych ryb, takich jak łosoś i tuńczyk, chleb razowy, dynia, słonecznik, nasiona konopi oraz produkty konopne takie jak mleko oraz olej.

Nasiona konopisą bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3. Wiele ekspertów uważa, że wspomagają one zdrowie mózgu oraz serca, a także usprawniają pracę krążenia i układu odpornościowego – wystarczy 1 łyżka oleju z konopi, aby zapewnić 94% zalecanego dziennego spożycia Omega 3 i jedna szklanka (250 ml) mleka z konopi. Konopia jest w istocie najlepszym dostępnym na rynku roślinnym źródłem Omega 3. Jest ona dużo łatwiejsza do strawienia niż chia lub len.

Jak dodać więcej konopi do diety?

Istnieje wiele fantastycznych receptur, które są bogate w ten niesamowity kwas tłuszczowy, jak na przykład łosoś w ziołowej panierce, faszerowana papryka czy koktajl na bazie mleka z konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.