Dziesięć słów, które każdy pacjent medycznej marihuany powinien znać

1. THC (tetrahydrokannabinol)

Wybitny związek psychoaktywny znajdujący się w marihuanie, który jest głównym powodem dla którego czujesz się na haju. THC wydaje się również pomagać pacjentom cierpiącym z powodu bólu oraz pomaga pobudzić apetyt. Ilość THC w roślinach może się znacznie różnić, od stosunkowo łagodnego poziomu (1 – 4%) do tak wysokiego jak 33%.

2. CBD (kannabidiol)

Społeczność medycznej marihuany bardzo zainteresowana jest CBD, innym związkiem chemicznym znajdującym się w marihuanie. W przeciwieństwie do THC, kannabidiol nie wywołuje uczucia haju. W rzeczywistości, nie ma on żadnego działania psychoaktywnego. W każdym razie, posiada wiele zastosowań medycznych, w tym tłumienie nudności, pomaganie w przypadku psychozy a także raka.

3. Odmiana

Oto gdzie można znaleźć te wszystkie szalone nazwy od Pineapple Express do Sour Diesel. Istnieją tysiące różnych szczepów uprawianych dla swoich unikalnych cech – wyższy poziom THC, konkretny smak lub zapach. Odmiany oparte są na sativa lub indica.

4. Sativa i indica

Sativa oferuje mniej uspokajający, bardziej retrofleksyjny haj. Odmiany w których dominuje sativa są idealne do użycia w ciągu dnia. Zwiększają kreatywność, koncentrację, zapewniają dobre samopoczucie.

Indica oferuje bardziej uspokajający ciało haj. Lepsza jest do stosowania wieczorem, lub gdy zależy ci na zrelaksowaniu. Użytkownicy marihuany często sięgają po odmiany oparte na indica gdy potrzebują pomocy w zasypianiu, łagodzenia bólu i generalnie stawiają na relaks.

5. Dab

W prostych słowach, „dab” jest bardzo skoncentrowaną formą marihuany, którą otrzymuje się przez ekstrakcję THC i kannabinoidów w BHO. Dab, znany również pod wieloma innymi nazwami palony jest poprzez umieszczenie na kawałku szkła lub tytanu, który może być ogrzewany palnikiem. Ciepło odparowuje olej, który może być wdychany. Wysokie stężenie THC może spowodować bardzo mocny haj, więc dab nie jest polecany dla początkujących użytkowników. Dab jest szczególnie dobry dla pacjentów medycznych, którzy potrzebują konkretnej pomocy.

6. Konopia

Niepsychoaktywne rodzeństwo marihuany. Konopie uprawiane są od tysiącleci i wykorzystywane są do wytwarzania włókien, papieru, bezpiecznych dla środowiska substytutów tworzyw sztucznych, jak również przetwarzane są w roślinne źródła białka (nasiona konopi, olej z nasion konopi, mąka itp.). Spożywanie konopi nie wywołuje uczucia haju, nawet przy bardzo dużym spożyciu jej.

7. 215

Proposition 215, która przeszła w 1996 roku, sprawiła medyczną marihuanę legalną w stanie Kalifornia. Pomiędzy urzędnikami państwowymi, federalnymi, przychodniami oraz użytkownikami marihuany wybuchł niemały chaos. W 2003 roku uchwalono SB 420 aby wyjaśnić dokładnie, co stanowi wykorzystanie marihuany.

8. 420

Każdy z pewnością wie co oznacza liczba 420. Istnieje wiele historii dotyczących tego, jak powiązano 420 z marihuaną, a 420 obecnie nawet stanowi kod policyjny związany z paleniem marihuany.

9. Produkty spożywcze z marihuaną

Ciasteczka zawierające marihuanę w pewnym sensie przeszły już do przeszłości. Produkty spożywcze zawierające marihuanę (zazwyczaj w postaci oleju lub masła) to obecnie duży biznes.
Obecnie wszystkie rodzaje produktów takich jak herbaty, napoje bezalkoholowe, popcorn, czekoladki, a nawet lody zawierają marihuanę. Jedzenie THC, zamiast palenia go powoduje wydłużenie uczucia haju.

10. Bongo

Szklane fifki, które znaleźć można w każdym kształcie, wielkości i przedziale cenowym (do + 40.000 zł) filtrują i dostarczają nam dym z marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.