Marihuana i zespół stresu pourazowego (PTSD)

Marihuana i zespół stresu pourazowego (PTSD), CBDLeczy.pl

W całym tym zakazie dotyczącym marihuany, została ona wielokrotnie uznana za substancję, którą bardzo często stosuję się do samoleczenia, zwłaszcza u osób z zaburzeniami lękowymi, takimi jak zaburzenia stresu pourazowego lub PTSD.

Istnieje wiele dowodów, że PTSD i konopie idą ręka w rękę.

PTSD lub zaburzenia stresu pourazowego, to stan lękowy spowodowany niepokojącymi epizodami, takimi jak walka wojskowa lub napaść seksualna. Wyróżniamy trzy klasy objawów, które charakteryzują PTSD: przeżywanie, unikanie i hiper pobudzenie (retrospekcja, izolacja społeczna, bezsenność). PTSD spowodowane jest zmianami w chemii mózgu, które wystąpiły na skutek urazu adrenaliny i hormonów stresu.
Od 9 lat, Ben Nichols doświadcza wyniszczających objawów PTSD, a wraz z nimi inne zagadnienia, takie jak bezsenność i ADD. Ben bierze Adderall, aby pomóc sobie w trudnościach koncentracyjnych spowodowanych PTSD, ale zwrócił się także do marihuany po pomoc w leczeniu lęku.

„Marihuana pomaga mi w codziennych zadaniach, takich jak szkoła, praca, relacje,” powiedział Ben. „Mój mózg codziennie doświadcza gonitwy myśli, a marihuana pomaga mi zwolnić i zmierzyć się z urazem, zamiast chować się przed nim. Mogę także jasno stwierdzić, że marihuana pomaga mi dobrze spać, nie mam ataków lęku.”
Ben ma szczęście żyć w kraju, gdzie legalna jest medyczna marihuana, ale nie wszystkie osoby cierpiące na PTSD mają dostęp do tak bezprecedensowej ulgi. Weterani wojenni mają szczególnie wysoką skłonność do PTSD, a statystyki pokazują, że około 1 na 5 wojskowych rozmieszczonych w Iraku i Afganistanie doświadcza PTSD. Biorąc pod uwagę status federalny marihuany, weterani zamiast sięgać po marihuanę, dostają leki przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne, które nie mają zbyt wielkich sukcesów na polu leczenia ciężkich objawów PTSD.

Obecnie nie ma żadnych skutecznych i specjalistycznych leków dostępnych dla pacjentów z PTSD.

W takim razie marihuana?
Pacjenci cierpiący na PTSD powinni najpierw skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia objawów za pomocą marihuany. Konsumenci zaznajomieni już wcześniej z marihuaną, mogą stwierdzić, że THC zaostrza objawy lękowe. Kannabidiol, lepiej znany jako CBD, to kannabinoid znajdujący się w marihuanie, który przeciwdziała niektórym efektom THC, w tym paranoi i uczuciu niepokoju. Dalsze badania nad relacją między THC i CBD mogą prowadzić do bardziej znośnych wariantów farmaceutycznej marihuany dla osób cierpiących z powodu doświadczania uczucia lęku.

Szkody spowodowane przez PTSD nie mogą być w pełni rozwiązane przez jakiejkolwiek leki, ale dla wielu osób marihuana zapewnia ogromne wytchnienie w chorobie, kiedy nic innego nie pomaga. Pomimo silnej potrzeby opracowania bardziej skutecznych leków bez niekorzystnych skutków ubocznych, obiecujące możliwości farmaceutyczne konopi są nieustannie odwoływane przez rząd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.