Marihuana i zespół stresu pourazowego (PTSD)

medyczna-marihuana-uprawa-medycznej-marihuany-nasiona-alzheimer-marihuana-medycyna-lekarstwo-nasiona-marihuany-konopia-indyjska-leczy-cbd-leczy-thc-leczy

W całym tym zakazie dotyczącym marihuany, została ona wielokrotnie uznana za substancję, którą bardzo często stosuję się do samoleczenia, zwłaszcza u osób z zaburzeniami lękowymi, takimi jak zaburzenia stresu pourazowego lub PTSD.

Istnieje wiele dowodów, że PTSD i konopie idą ręka w rękę.

PTSD lub zaburzenia stresu pourazowego, to stan lękowy spowodowany niepokojącymi epizodami, takimi jak walka wojskowa lub napaść seksualna. Wyróżniamy trzy klasy objawów, które charakteryzują PTSD: przeżywanie, unikanie i hiper pobudzenie (retrospekcja, izolacja społeczna, bezsenność). PTSD spowodowane jest zmianami w chemii mózgu, które wystąpiły na skutek urazu adrenaliny i hormonów stresu.
Od 9 lat, Ben Nichols doświadcza wyniszczających objawów PTSD, a wraz z nimi inne zagadnienia, takie jak bezsenność i ADD. Ben bierze Adderall, aby pomóc sobie w trudnościach koncentracyjnych spowodowanych PTSD, ale zwrócił się także do marihuany po pomoc w leczeniu lęku.

„Marihuana pomaga mi w codziennych zadaniach, takich jak szkoła, praca, relacje,” powiedział Ben. „Mój mózg codziennie doświadcza gonitwy myśli, a marihuana pomaga mi zwolnić i zmierzyć się z urazem, zamiast chować się przed nim. Mogę także jasno stwierdzić, że marihuana pomaga mi dobrze spać, nie mam ataków lęku.”
Ben ma szczęście żyć w kraju, gdzie legalna jest medyczna marihuana, ale nie wszystkie osoby cierpiące na PTSD mają dostęp do tak bezprecedensowej ulgi. Weterani wojenni mają szczególnie wysoką skłonność do PTSD, a statystyki pokazują, że około 1 na 5 wojskowych rozmieszczonych w Iraku i Afganistanie doświadcza PTSD. Biorąc pod uwagę status federalny marihuany, weterani zamiast sięgać po marihuanę, dostają leki przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne, które nie mają zbyt wielkich sukcesów na polu leczenia ciężkich objawów PTSD.

Obecnie nie ma żadnych skutecznych i specjalistycznych leków dostępnych dla pacjentów z PTSD.

W takim razie marihuana?
Pacjenci cierpiący na PTSD powinni najpierw skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia objawów za pomocą marihuany. Konsumenci zaznajomieni już wcześniej z marihuaną, mogą stwierdzić, że THC zaostrza objawy lękowe. Kannabidiol, lepiej znany jako CBD, to kannabinoid znajdujący się w marihuanie, który przeciwdziała niektórym efektom THC, w tym paranoi i uczuciu niepokoju. Dalsze badania nad relacją między THC i CBD mogą prowadzić do bardziej znośnych wariantów farmaceutycznej marihuany dla osób cierpiących z powodu doświadczania uczucia lęku.

Szkody spowodowane przez PTSD nie mogą być w pełni rozwiązane przez jakiejkolwiek leki, ale dla wielu osób marihuana zapewnia ogromne wytchnienie w chorobie, kiedy nic innego nie pomaga. Pomimo silnej potrzeby opracowania bardziej skutecznych leków bez niekorzystnych skutków ubocznych, obiecujące możliwości farmaceutyczne konopi są nieustannie odwoływane przez rząd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.