Opis przypadku: Ekstrakt kannabinoidowy bezpieczny i skuteczny u pacjentów z syndromem Tourette’a

marihuana-cannabis-medyczna-marihuana-cannabis

Tauranga, Nowa Zelandia: Jak wynika z raportu opublikowanego w internecie, w czasopiśmie Australasian Psychiatry podawanie standaryzowanych ekstraktów kannabinoidowych (Sativex) jest bezpieczne i skuteczne w łagodzeniu objawów zespołu Tourette’a.

Badacze ze szpitalu w Tauranga oraz Department of Psychiatry w Nowej Zelandii oceniali wpływ jaki ma podawanie dwa razy dziennie substancji znanej jako Sativex pacjentom opornym na standardowe leczenie zespołu Tourette’a (TS). Sativex w postaci aerozolu zawiera równy, bo 1:1 stosunek THC do kannabidiolu (CBD).

Po wykonanej terapii, naukowcy zauważyli 85% redukcję tików motorycznych u badanych oraz 90% redukcję tików akustycznych.

Autorzy doszli do wniosku, że „wyniki potwierdzają wcześniejsze badania sugerujące, że kannabinoidy są skutecznym i bezpiecznym leczeniem w przypadku zespołu Tourette’a i powinny być na stałe uwzględnione w przypadkach opornych na standardowe leczenie.”

Randomizowane badanie kliniczne oceniające stosowanie doustnych kapsułek THC u chorych z TS wykazało podobne efekty, oraz okazało się tak samo bezpieczne i skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.