Korzyści związane z pamięcią i ćwiczeniami fizycznymi zostały powiązane z układem kannabinoidowym

cwiczenia-fizyczne-aktywuja-uklad-kannabinoidowy

Badania pokazują, że ćwiczenia fizyczne mogą poprawić pamięć każdego z nas, a teraz naukowcy wiedzą już dlaczego. Okazuje się, że dzieje się tak, ponieważ układ w mózgu ściśle związany jest z marihuaną.

Brazylijskie badania wykazały, że efekty polepszenia pamięci zostały spowodowane aktywacją konkretnej ścieżki w mózgu odpowiedzialnej za haj związany z marihuaną – receptora CB1.

Zablokowanie tego receptora spowodowało, że korzyści te zostały zatrzymane – jak zaobserwowano u myszy.

„W tym badaniu, bieżnia była w stanie poprawić pamięć przestrzenną u myszy. Efekt ten zapobiega równoczesnej terapii antagonistycznej receptora CB1, AM251, wskazując, że sygnalizacja endokannabinoidowa jest ważna w pośrednictwie w poprawiającego pamięć wpływu ćwiczeń.”

Kannabinoidy znajdujące się w marihuanie są znane z aktywacji receptorów CB1, ale organizm ma swój własny zestaw kannabinoidów. Jednym z nich jest anandamid, który ma podobne działanie co THC.

Według autorów, ćwiczenie wykazało zwiększenie stężenia anandamidu.

„Nasze wyniki mogą być potwierdzone przez wiele badań wykazujących, że ćwiczenia wywołują zwiększenie poziomu liczby anandamidu.”

Badanie wykazało również dowody, że aktywność receptora CB1 może poprawiać pamięć poprzez promowanie czynników wzrostu komórek w obszarze mózgu istotnym dla pamięci i uczenia się – hipokampie. Autorzy zauważają, że stwierdzenie jest poparte wcześniejszymi badaniami.

„Endokannabinoidy wydają się być istotne w wielu molekularnych i komórkowych zdarzeniach uczenia się i zapamiętywania.”

Choć efekty ćwiczeń na mózg badane były przez dziesięciolecia, naturalnie występujące opioidy (endorfiny) zostały po raz pierwszy postawione w odgrywaniu tak ważnej roli. Jednak badacze wierzą teraz, że to kannabinoidy mogą leżeć u podstaw wielu zdarzeń neurologicznych w ćwiczeniach, co znane jest jako „haj biegacza”.

Badanie zostało opublikowane przed drukiem i otrzymało dofinansowanie z CNPq i FAPEMIG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.