Zeoform: Tworzywo sztuczne, które zamienia konopie w praktycznie wszystko

a-to-zeoform-nowy-plastik-z-marihuany

Co jeżeli, tworzywo sztuczne mogłoby być wykonane bez użycia paliw kopalnych i toksycznych substancji chemicznych? Australijska firma właśnie to zrobiła, tworząc tworzywo sztuczne, które może przekształcić konopie w praktycznie wszystko.

Zeoform to obiecujące rozwiązanie dla tradycyjnych tworzyw sztucznych. Jest wykonany z prostej mieszaniny włókien roślinnych (w szczególności celulozy) i wody. Co więcej, w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, Zeoform może być kompostowany.

Konopia, razem z lnem i słomą, jest idealna do wytwarzania Zeoformu ze względu na wysoką zawartość celulozy. Może być także przetworzona w papier makulaturowy oraz tekstylia.

Dyrektor Zeoform Alf Wheeler mówi, że produkt jest bardzo trwały, ponieważ opiera się na naturalnym procesie wiązań wodorowych, które występują, gdy włókna celulozowe są wystawione na działanie wody. Utworzone wiązanie jest tak silne, że nie jest wymagane klejenie.

Końcowy materiał może być rozpylany lub formowany w prawie każdy kształt, począwszy od mebli i części samochodowych poprzez biżuterię i instrumenty muzyczne.

Obecnie firma działa w małej fabryce w Australii. Ale biorąc pod uwagę wszechstronne zastosowania, Wheeler mówi, że jest nadzieja, na licencjonowanie opatentowanej technologii dla większych producentów.

Zeoform nie jest jedynie ekologiczną alternatywą dla plastiku, Wheeler widzi potencjał zastąpienia także naturalnych materiałów takich jak drewno.

„Istnieje wiele wytwarzających papier miast, z dużą ilością osób bezrobotnych,” wyjaśnia Wheeler.

„Mają już infrastruktury w miejscu do wytwarzania materiału. Wszystko, czego potrzebują, to pewne własności intelektualne i stosunkowo tanie modernizacje walcowni – i można umieścić ludzi z powrotem w pracy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Zeoform: Tworzywo sztuczne, które zamienia konopie w praktycznie wszystko”


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.