Ból pleców? Badania pokazują, że marihuana może pomóc!

plecy-bol-marihuana-medyczna-nasiona

Nowe badania przeprowadzone w Colorado pokazują, że duża część osób cierpiących na bóle pleców kieruje się do marihuany w celu uzyskania ulgi.

Badania wykazały, że 19% pacjentów z grupy liczącej 184 osoby, w Colorado Spine Center stosowało marihuanę w zarządzaniu bólem, który doświadczali.Wśród tych, którzy stosowali marihuanę, 89% pacjentów stwierdziło, że poczuli znaczną lub umiarkowaną ulgę w bólu, a 81% stwierdziło, że jest ona równie lub nawet bardziej skuteczna niż leki przeciwbólowe, opiaty.

Współautor badania, doktor Michael Finn, przedstawił wyniki w zeszłym tygodniu na dorocznym spotkaniu North American Spine Society.

Badanie nie zostało zaprojektowane do ocenienia, czy marihuana jest naprawdę skuteczna czy nie, ale doktor Finn powiedział, że wyniki uzasadniają dalsze badania.

Biorąc pod uwagę to, że jeden na pięciu pacjentów z niej korzysta, istnieje realna potrzeba sięgnięcia po więcej.

Doktor Finn mówi, że najlepsze dowody dotyczące marihuany jako środka przeciwbólowego pochodzą z badań nad MS i reumatoidalnego zapalenia stawów. Jednak nadal brakuje badań dotyczących bólu pleców.

Większość pacjentów w badaniu cierpiało na zmiany zwyrodnieniowe tarczowe, które zazwyczaj prowadzą do bólu neuropatycznego – bólu trudnego do leczenia spowodowanego uszkodzeniem nerwu.

Średnio, pacjenci którzy stosowali marihuanę donosili, że stosowali ją nie więcej niż raz, dwa razy dziennie. Palenie było najbardziej popularną formą spożycia, a kolejno za nim preparaty doustne i waporyzowanie.

83% z tych, którzy wzięli marihuanę brało także inne leki – głównie środki przeciwbólowe.

Doktor Finn mówi, że następnym krokiem jest ocena marihuany w zależności od rodzaju bólu kręgosłupa i ilości branej marihuany. Ale jest również zaniepokojony interakcją w jaką marihuana może wchodzić z opiatami ze względu na liczbę pacjentów przyjmujących oba środki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Ból pleców? Badania pokazują, że marihuana może pomóc!”


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.