Kannabinoidy to świetne lekarstwo w przypadku ciężkich chorób płuc

mmarihuana-dla-starszych-ludzi-starsi-ludzie-stosuja-marihuane-pomaga

Nowe badania sugerują, że substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie mogą pomóc pacjentom cierpiącym na ciężką postać choroby płuc.

Ostre uszkodzenie płuc, znane również jako zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS); jest to stan zagrażający życiu spowodowany przez ostre urazy lub infekcję płuc.

W najnowszym badaniu, naukowcy z Brazylii i Niemiec ochronili myszy przed ostrym uszkodzeniem płuc, zwiększając poziom jednego z własnych kannabinoidów znajdujących się w ciele, 2-AG (2-arachidonyloglicerol).

„Stwierdzono, że hamowanie MAGL, a co za tym idzie wzrost poziomu 2-AG, powoduje działanie przeciwzapalne w mysim modelu LPS (lipopolisacharydu)-indukowanego ALI (ostre uszkodzenie płuc), odkrycie zostało uznane za konsekwencję aktywacji receptorów CB1 i CB2.”

Tak jak kannabinoidy znajdujące się w marihuanie, 2-AG działa na konkretne szlaki w organizmie, nazywające się receptorami kannabinoidów (CB1 i CB2). Komórki immunologiczne znane są z wysokiego stężenia tych receptorów.

Przez aktywację receptorów kannabinoidowych, naukowcy również byli w stanie kontrolować nadaktywność układu immunologicznego – co jest podstawowym czynnikiem w wielu chorobach zapalnych, w tym ostrego uszkodzenia płuc.

Ponieważ komórki immunologiczne podróżują za pośrednictwem strumienia krwi, leczenie kannabinoidów może być podawane omijając formę palenia – z zachowaniem pierwotnego efektu.

Naukowcy przeprowadzili eksperymenty z użyciem substancji chemicznych o nazwie JZL184, który spowalnia rozpad 2-AG znajdującego się w ciele.

Chociaż wyniki muszą być potwierdzone na modelu ludzkim, zespół stwierdził, że ukierunkowanie ścieżek kannabinoidów znajdujących się w ciele może być „użytecznym narzędziem terapeutycznym w leczeniu chorób zapalnych płuc.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.