Marihuana zmniejsza uszkodzenia mózgu powstałe po udarze

mozg-udar-mozgu-choroba-mozgu-chory-mozg

Nowe badania sugerują, że związki zawarte w marihuanie mogą chronić mózg przed uszkodzeniem w wyniku udaru. Naukowcy mają nadzieję na przeprowadzenie w przyszłości badań klinicznych.

Naukowcy z University of Nottingham przeprowadzili metaanalizę poprzednich badań, donosi Nottingham Post, stwierdzając, że kannabinoidy mogą zmniejszyć zagrożenie wystąpienia udaru mózgu, a także poprawić wyniki neurologiczne.

Główny autor doktor Tim England, honorowy konsultant do spraw udaru w University of Nottingham i Royal Derby Hospital, zaprezentował wyniki w tym tygodniu na dorocznej konferencji brytyjskiej UK Stroke Forum.

Doktor England wyjaśnił w wydaniu uniwersyteckim, że badania do tej pory zostały ograniczone do zwierząt, ale najnowsze odkrycia dostarczają sporo wsparcia dla badań z udziałem ludzi.

„Ta metaanaliza przedklinicznych badań nad udarem dostarcza cennych informacji na temat istniejących i co najważniejsze, braku danych dotyczących stosowania kannabinoidów jako potencjalnego leczenia pacjentów po udarze mózgu. Dane są przewodnią kolejnych etapów rozwoju udaru eksperymentalnego.”

Doktor England i jego zespół zbadał 94 wcześniejsze badania z udziałem skutków różnych kannabinoidów na 1022 szczurach, myszach i małpach, donosi The New Zealand Herald. Skutki udaru zdawały się być spójne we wszystkich trzech typach kannabinoidów: syntetycznych, marihuany, naturalnie wytwarzanych przez organizm.

Doktor Dale Webb, dyrektor badań i informacji w Stroke Association, stwierdził również, że naukowcy powinni dążyć do powtórzenia ustaleń u ludzi.

„Odkrycia zidentyfikowały potencjał kannabinoidów jako środka zmniejszającego uszkodzenia mózgu spowodowanego przez udar. Konieczne są dalsze badania w celu ustalenia, czy kannabinoidy mają takie same skutki u ludzi. Efekty marihuany na mózg są bardzo złożone i jest to ryzykowna substancja.”

Po przedstawieniu ustaleń, dr Madina Kara, neurolog w Stroke Association, powiedział, że badania kliniczne są obecnie „przedmiotem dyskusji.|

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.