Wzrost ceny medycznej marihuany w ramach nowego programu

legalna-marihuana-marihuana-na-swiecie-legalizacja-legalizacja-marihuany-marihuana-legalna

Sędzia federalny ustalił, że koszt medycznej marihuany wzrośnie w ramach nowego projektu Health Canada, i że zakaz, który zabrania pacjentom uprawę marihuany w domu może spowodować, że ich zdrowie znajdzie się w niebezpieczeństwie.

W piątek, sędzia Michael Manson przyznał nakaz, który umożliwi licencjonowanym pacjentom w ramach starego programu MMAR, na dalszą uprawę roślin w domu, aż do odbycia się pełnego procesu.

Ponad połowa z 40.000 pacjentów medycznej marihuany Health Canada jest upoważnionych do uprawy dla siebie lub ma kogoś, dla kogo ją uprawia. Nakaz chroni domowych plantatorów przed aresztowaniem, kiedy nowy program MMPR wejdzie w pełni sił.

W 44-stronnicowym dokumencie, sędzia przedstawił swoje powody przyznania nakazu. Sędzia stwierdził, że zakaz uprawy domowej spowoduje „nieodwracalne szkody” dla pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na marihuanę w ramach nowego programu, ponieważ byliby oni zmuszeni do wyboru między rezygnacją z leczenia lub złamaniem prawa.

Do tej pory, Health Canada obstaje za zakazem domowej uprawy, twierdząc, że stanowi ona zagrożenie dla zdrowia publicznego oraz że koszt marihuany nie byłby znacznie wyższy w ramach nowego programu.

Health Canada mówi, że medyczna marihuana będzie kosztować około 5-12 dolarów za gram w ramach nowego programu, o obniżonych cenach tak niskich jak 3 dolary za gram.
jednak na podstawie dowodów przedstawionych podczas wtorkowej rozprawy sędzia Manson ustalił, że szacunki Health Canada były niedokładne.

„Dowody wskazują, że cena 8-12 dolarów za gram będzie bardziej realistyczną normą,” napisał sędzia.

Sędzia stanął po stronie pacjentów, którzy twierdzą, że marihuana może być wytwarzana w domu po znacznie niższym koszcie. „Przyjmuję dowody wnioskodawców, że są oni w stanie wyprodukować marihuanę w cenie pomiędzy 0.5 dolara do 2 dolarów za gram,” zauważył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.