Przyszłość zdrowych przekąsek? Krakersy konopne – tak twierdzą naukowcy

krakersy-konopne-przyszlosc-zywnosci-na-swiecie-wiele-wartosci-odzywczych-thc-jedzenie-konopi

Żadne dwa zwroty nie są lepiej znane społeczności skupionej wokół zdrowego odżywiania jak „produkt bezglutenowy”, a teraz naukowcy mówią, że stworzyli przekąskę z konopi, które oże zaoferować o wiele więcej korzyści.

Zespół kanadyjskich i erbskich naukowców do spraw żywności wymysliła krakersy nowej formuły, które jak twierdzą, są o wiele zdrowsze niż typowa bezglutenowa przekąska.

Zespół wybrał mąkę z konopi, zamiast bardziej popularnych – jak mąka z brązowego ryżu, jako podstawa krakersów. Mąka z konopi to naturalnie odrzucany składnik jako produkt uboczny obróbki oleju konopnego, ale ostatnio używany do wzmocnienia pewnych bezglutenowych produktów.

Łącząc mąkę z bezkofeinowymi liśćmi zielonej herbaty, w celu zwiekszenia poziomu przeciwutleniaczy, naukowcom udało się stworzyć bezglutenowe krakersy, które bogate są w minerały, błonik, kwasy tłuszczowe, z bardzo atrakcyjnym stosunkiem kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6.

Krakersy wykazały również „bogatszą jakość odżywczą” w porówanu do podobnych produktów na rynku.

W testach smakowych, konsumenci opisali krakersy jako posiadające „przyjemny, orzechowy smak” z „bardzo charakterystyczną chrupkością.”

Mąka z konopi zaczyna zwracać uwagę ze względu na swoje bogate wartości odżywcze. Korzystanie z produktów ubocznych jako składnika żywności ma również korzyści dla globalnego, zrównoważonego rozwoju, jak tłumaczy zespół.

Krakersy mogą dobrze rokować jako funkcjonalny produkt spożywczy, który zdefiniowany jest przez Health Canada jako żywność, które oferuje znaczne korzyści zdrowotne, takie jak zmniejszenie ryzyka chorób przewlekłych.

Produkty z konopi często posiadają unikalny profil kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Dieta bogata w te tłuszcze pomaga w zapobieganiu i leczeniu chorób serca jak i wielu chorób zapalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.