Eksperci wracają do leczenia stwardnienia rozsianego marihuaną

marihuana-mozg-pamiec-obrazek-mozgu-zwoje-mozgowe-medycznna-marihuana-rekreacyjna-marihuana-wplyw-na-pamiec

Nowe wytyczne z American Academy of Neurology wspierają medyczną marihuanę jako opcję leczenia dla pacjentów z SM.

Opublikowane w poprzednim miesiącu wytyczne w czasopiśmie Neurology, obejmują szeroki zakres leków komplementarnych i alternatywnych zwykle używanych, gdy konwencjonalne metody leczenia zawodzą. Wśród tych nielicznych, które wydają się działać, jak twierdzą autorzy – medyczna marihuana przejawia największy potencjał.

Według autorów, istnieją dowody wykazujące, że marihuana może złagodzić typowe objawy stwardnienia rozsianego, w tym ból, częste oddawanie moczu i spastyczność mięśni.

Skutki uboczne są niewielkie i zabiegi są „ogólnie dobrze tolerowane,” piszą.

Jednakże, większość dowodów pochodzi z badań z udziałem pigułki na bazie konopi i sprayu do jamy ustnej. Na moment obecny jest dostępnych zbyt mało danych klinicznych, aby ustalić, czy palenie marihuany jest pomocne w tym przypadku, dodają autorzy.

Doktor Timothy Coetzee, dyrektor badań w National MS Society, który nie brał udziału w przeglądzie, uważa, że wytyczne są istotne dla decyzji na scenie politycznej marihuany.

„Myślę, że naprawdę podkreśla nasze podejście do wspierania praw osób z SM do pracy z ich lekarzami, uznając, że trzeba to zrobić w kontekście regulacji prawnych stanów, w których oni mieszkają,” mówi.

Pigułki zawierające aktywny składnik marihuany, takie jak Marinol® i Cesamet®, zostały zatwierdzone przez FDA i mogą być przekazane do użytku w przypadku SM.

Sativex, aerozol do jamy ustnej wykonany z całego ekstraktu konopi, nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych, ale został zatwierdzony w 24 innych krajach, w tym w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, w leczeniu spastyczności związanej z SM.

W badaniu opublikowanym w ubiegłym miesiącu w czasopiśmie European Neurology, niemiecki neurolog doktor Peter Flachenecker stwierdził, że Sativex może być „skuteczną i dobrze tolerowaną opcją leczenia spastyczności opornej na tradycyjne leczenie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.