Osoby, które uprawiają medyczną marihuanę dla innych będą poddane rosnącej kontroli w ramach nowej inicjatywy stanu

badanie-dotyczace-medycznej-marihuan-czy-medyczna-marihuana-faktycznie-leczy-czy-nie-leczy-kto-t-wie-badanie

Począwszy od poniedziałku, Departament Zdrowia w Colorado będzie kontaktował się z lekarzami w celu uzyskania informacji o tym, dlaczego niektórzy pacjenci potrzebują więcej niż sześciu roślin konopi indyjskiej do leczenia ich stanów chorobowych.

Dyrektor Departamentu Zdrowia, doktor Larry Wolk ujawnił w ubiegłym tygodniu plan rozprawienia się z „opiekunami” stanu, którzy są uprawnieniu do uprawy marihuany w imieniu pacjentów.

Około 3300 wyznaczonych opiekunów zapewnia marihuanę dla około 8.500 pacjentów, którzy nie mogą tego robić we własnym zakresie. Ponad 100.000 mieszkańców Kolorado posiada receptę na marihuanę, większość jednak decyduje się odwiedzić przychodnie zamiast uprawy jej w domu.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi medycznej marihuany uchwalonymi w 2000 roku, opiekunowie mogą ubiegać się o pozwolenie na uprawianie więcej niż sześciu roślin, dla pacjentów, którzy potrzebują większych dawek.

Lekarze będą wkrótce otrzymywać listy od Departamentu Zdrowia w Colorado z żądaniem badań, które pokazują, że stany chorobowe niektórych ich pacjentów wymagają więcej marihuany niż inne.

Według doktor Wolk, istnieje niewiele badań, które pokazują, że niektórzy pacjenci potrzebują więcej niż 6 roślin.

„Potrzebujemy informacji,” powiedział doktor Wolk na sesji Departamentu Zdrowia w piątek.

W uzupełnieniu do żądania o informacje od lekarzy, doktor Wolk przedstawił propozycję, która będzie mocno ograniczać pacjentów do maksymalnie sześciu roślin. Oczekuje się, że ustawa zostanie wprowadzona do legislatury w tym tygodniu.

„Pojedyncze rośliny są w stanie wytworzyć znaczne ilości użytkowej marihuany,” wyjaśnił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.