Tennessee Tech University będzie uprawiać medyczną marihuanę

kannabis-marihuana-cannabis-jak-wyglada-marihauna-thc-cbd

Tennessee Tech ma zamiar stać się drugą szkołą w USA, która legalnie będzie uprawiać medyczną marihuanę.

Uczelnia została wybrana jako ośrodek dostarczania marihuany do czteroletniego badania leczenia padaczki, na mocy ustawy, która czeka na podpis Gubernatora (Bill Haslam).

Wniosek, SB 2531, przeszedł na początku tego miesiąca i ma być wpisany do prawa. Projekt ustawy sprawi, że Tennessee Tech będzie drugą szkołą uprawiającą medyczną marihuanę.

University of Mississippi jest jedyną szkołą w USA, która obecnie uprawia medyczną marihuanę. Nadzorowany przez National Institute on Drug Abuse (NIDA), uniwersytet jest jedynym federalnie usankcjonowanym źródłem marihuany od 1968 roku.

Ale w przeciwieństwie do hodowli marihuany na Ole Miss, Tennessee Tech będzie uprawiało tylko rośliny z niskim poziomem THC, co oznacza, że nikt po ich użyciu nie uzyska haju.

Zamiast tego, skoncentrują się na roślinach bogatych w nie-psychoaktywną substancję zwaną kannabidiolem (CBD).

SB 2531 zmienia prawo Tennessee poprzez przedefiniowanie marihuany, aby wykluczyć „olej konopny zawierający substancję taką jak kannabidiol z mniej niż dziewięć dziesiątych THC,”, kiedy jest stosowany jako część badawczego badania klinicznego.

Podobne „tylko-CBD” wnioski otrzymały silne wsparcie od legislatury stanowej w Alabamie, Utah, Kentucky, Mississippi i Wisconsin. Jednakże działacze na rzecz marihuany krytykują propozycję jako „niewykonalną”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.