Eksperci mówią, że marihuana może chronić starzejący się mózg

lekarstwo-dla-starszych-pacjentow-medyczna-marihuana-marihuana-rekreacyjna-cbd-thc-leczy-i-uzdrawia

Nowe badania pary neurologów z Uniwersytetu w Dublinie twierdzą, że marihuana może być kluczem do walki z zaburzeniami starzejącego się mózgu.

Z czasem gdy mózg się starzeje, staje się on bardziej podatny na choroby degeneracyjne, takie jak choroba Parkinsona i Alzheimera. Choć dotyczy to różnych obszarów mózgu, tym co leży u podstaw obydwu chorób jest stopniowe obumieranie komórek mózgowych.

Choć liczba przepisywanych zabiegów jest liczna, naukowcy muszą jeszcze opracować leki, które mogą spowolnić lub wyleczyć te zaburzenia. Aktualnie badacze wierzą, iż związki, które znajdują się w marihuanie oraz w organizmie, znane jako system endokannabinoidowy („endo” to skrót od endogennego), mogą prowadzić do rozwoju takich zabiegów.

„Modulacja endogennego systemu kannabinoidów jawi się jako potencjalnie realna opcja w leczeniu neurodegeneracji,” napisali badacze z Uniwersytetu w Dublinie – doktor Veronica Campbell oraz doktor Steven Fagan.

„System endokannabinoidowy został zidentyfikowany jako potencjalny cel terapeutyczny przeciw neurodegeneracji, w związku z ilością zmian w systemie endokannabinoidowym odnotowanym przy chorobie Alzheimera, Parkinsona oraz chorobie Huntingtona.”

Poprzednie badania sugerują zarówno przeciwzapalne oraz przeciwutleniające właściwości marihuany jako kluczowe czynniki jej efektów ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.