Starcie konstytucyjne pomiędzy pacjentami i Health Canada

cannabis-konopia-marihuana-leczy-thc-cbd-badania-medycyna

Termin rozprawy w starciu konstytucyjnym na temat prawa medycznej marihuany ustanowionego przez Health Canada został ustalony.

Przypadek obejmujący grupę pacjentów, którzy twierdzą, że program MMPR Health Canada łamie konstytucję rozpocznie się w następnym miesiącu.

Sprawę prowadzi prawnik John Conroy podważając szereg zasad określonych przez rząd i dotyczących programu medycznej marihuany, w tym zakaz domowej uprawy i produktów, takich jak produkty spożywcze i ekstrakty.

Wczesne orzeczenie zostało wydane pod koniec marca na korzyść osób wnoszących. Podczas wstępnego przesłuchania, Sędzia Federalny Michael Manson powołał się na argumenty grup, które nie będą w stanie pozwolić sobie na medyczną marihuanę, jeśli zmuszeni będą na zakupienie jej od producentów komercyjnych.

Orzeczenie przedłużyło prawa pacjentów licencjonowanych w ramach poprzedniego programu MMAR, na kontynuowanie uprawiania marihuany w domu.

Health Canada planowało zakazać domową uprawę wszystkim 1 kwietnia, ze względu na to, że rozszerzenie prawa miałoby negatywny wpływ na raczkującą branżę medycznej marihuany.

Health Canada złożyło odwołanie do decyzji, ale nie zostało ono przyjęte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.