Starcie konstytucyjne pomiędzy pacjentami i Health Canada

Starcie konstytucyjne pomiędzy pacjentami i Health Canada, CBDLeczy.pl

Termin rozprawy w starciu konstytucyjnym na temat prawa medycznej marihuany ustanowionego przez Health Canada został ustalony.

Przypadek obejmujący grupę pacjentów, którzy twierdzą, że program MMPR Health Canada łamie konstytucję rozpocznie się w następnym miesiącu.

Sprawę prowadzi prawnik John Conroy podważając szereg zasad określonych przez rząd i dotyczących programu medycznej marihuany, w tym zakaz domowej uprawy i produktów, takich jak produkty spożywcze i ekstrakty.

Wczesne orzeczenie zostało wydane pod koniec marca na korzyść osób wnoszących. Podczas wstępnego przesłuchania, Sędzia Federalny Michael Manson powołał się na argumenty grup, które nie będą w stanie pozwolić sobie na medyczną marihuanę, jeśli zmuszeni będą na zakupienie jej od producentów komercyjnych.

Orzeczenie przedłużyło prawa pacjentów licencjonowanych w ramach poprzedniego programu MMAR, na kontynuowanie uprawiania marihuany w domu.

Health Canada planowało zakazać domową uprawę wszystkim 1 kwietnia, ze względu na to, że rozszerzenie prawa miałoby negatywny wpływ na raczkującą branżę medycznej marihuany.

Health Canada złożyło odwołanie do decyzji, ale nie zostało ono przyjęte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.