Jeden z doktorów mówi, że marihuana jest bezpieczniejsza niż „każdy inny lek”

lekarstwo-medycyna-nasiona-konopi-badanie-lekarz-lekarstwo-medycyna-medyczna-marihuana-juz-jest-tu

Wraz z tym, jak rośnie zainteresowanie wokół marihuany, niektórzy twierdzą, że konopie są bezpieczniejsze niż większość leków na receptę.

Doktor Michael Hart of London, Ontario jest jednym z niewielu lekarzy w Kanadzie, którzy zdecydowali się wyrazić swoje poparcie dla marihuany.

W ramach nowego ogólnokrajowego programu wprowadzonego w kwietniu, lekarze mogą wypisywać marihuanę na receptę dla pacjentów, którzy mogą otrzymać korzyści z jej stosowanie. Niektórzy, jak doktor Hart, utworzyli już praktyki skupione wokół alternatywnego leczenia.

Jednak wielu lekarzy wycofało się ze względu na nowe zasady.

Podobnie, Canadian Medical Association i the Royal College of Physicians and Surgeons of Canada ostrzegają lekarzy przed przepisywaniem marihuany. Ale doktor Hart uważa, że: „Większość z nich po prostu nie wie, jak przepisywać marihuanę”.

Dopóki nie zostaną przeprowadzone badania kliniczne na dużą skalę, jak zauważa doktor Hart, to mało prawdopodobne, że lekarze stosować się będą do nowego programu.

Ale nawet przy ograniczonych danych klinicznych, doktor Hart uważa, że istnieje wystarczająco dużo powodów na przepisywanie medycznej marihuany, kiedy zestawimy ją ze zwykłymi lekami. Na przykład, przeciwbólowe leki na receptę okazują się dużo bardziej śmiertelne niż marihuana.

„Opioidy zabijają więcej ludzi rocznie niż wszystkie leki razem wzięte. Marihuana nie zabiła nikogo,” mówi doktor Hart.

W rzeczywistości, związany z marihuaną brak ryzyka przedawkowania sprawia, że jest ona mnie szkodliwa niż większość leków sprzedawanych w aptekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.