Medyczna marihuana zmniejsza napady epilepsji co najmniej o połowę

marihuana-narkotyk-czy-lek-medyczna-czy-rekreacyjna-to-nie-narkotyk-to-lek

Ekstrakt z konopi wykazuje ogromny potencjał w leczeniu padaczki wieku dziecięcego, według danych opublikowanych na początku tego tygodnia.

Brytyjski producent leków GW Pharmaceuticals opublikował pierwsze wyniki dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa leku o nazwie Epidiolex, oczyszczonej postaci kannabidiolu (CBD), związku znajdującego się w marihuanie.

Lek doprowadził do średniego zmniejszenia częstości napadów o 50% w grupie 27 dzieci i dorosłych opornych na tradycyjne leczenie epilepsji.

15% pacjentów było całkowicie wolnych od napadów podczas terapii. Z 9 pacjentów, którzy cierpieli na zespół Dravet, 3, których otrzymało Epidiolex pozbyło się napadów.
„Wstępne badania otwarte z lekiem dostarczyły zachęcające wyniki,” powiedział Orrin Devinsky, MD, dyrektor na NYU Comprehensive Epilepsy Center i jeden z wiodących badaczy leku.

„Niektóre dzieci doświadczyły znaczącego zmniejszenia doświadczanych napadów, a ogólnie rzecz biorąc lek był bardzo dobrze tolerowany.”

GW Pharmaceuticals nazwał wyniki „obiecującymi” i ogłosił plan na rozpoczęcie badań klinicznych fazy 2/3.

Wszystkich 27 pacjentów leczono w New York University Langone Medical Center (NYU) lub w University of California at San Francisco (UCSF), a leczenie trwało co najmniej 12 tygodni.

Do najczęściej zgłaszanych działań ubocznych należały: senność (40% pacjentów) i zmęczenie (26%), a następnie rozwolnienie (16%), zwiększenie apetytu (11%) oraz zmniejszenie apetytu (10%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.