Marihuana nie zwiększa ryzyka raka płuc

Marihuana nie zwiększa ryzyka raka płuc, CBDLeczy.pl

Nowe badania potwierdzają, że palenie marihuany nie zwiększa szansy zachorowania na raka płuc.

Powszechnie wiadomo, że palenie tytoniu może prowadzić do raka płuc. Jednak jeśli chodzi o marihuanę, wiele osób nadal nie ma co do tego pewności.

W ostatnich badaniach naukowcy z Kanady, Stanów Zjednoczonych i nowej Zelandii zebrali dane z sześciu poprzednich badań w celu ustalenia, czy palenie marihuany jest związane z rakiem płuc.

Analiza była największą tego typu, obejmowała ponad 2000 przypadków raka płuc i prawie 3000 kontroli. Opublikowane 20 czerwca w International Journal of Cancer badania, nie wykazały żadnego związku między stosowaniem marihuany i ryzykiem raka płuc.

„Wyniki naszych analiz zbiorczych dostarczają niewiele dowodów na zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc wśród nawykowych lub długoterminowych palaczy konopi,” podsumował zespół, który obejmował członków z International Lung Cancer Consortium.

Nawet wtedy, gdy dane były analizowane na podstawie intensywności, czasu trwania, konsumpcji i wieku inicjacji, żaden istotny związek nie został znaleziony.

Odkrycia, jak dodaje grupa, są zgodne z wcześniejszym przeglądem, który również nie wykazał żadnego związku między marihuaną a rakiem płuc w porównaniu do stosowania tytoniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.