nasiona marihuany, nasiona konopi

Marihuana nie zwiększa ryzyka raka płuc

rak-pluc-marihuana-leczy-raka-pluc-thc-cbd

Nowe badania potwierdzają, że palenie marihuany nie zwiększa szansy zachorowania na raka płuc.

Powszechnie wiadomo, że palenie tytoniu może prowadzić do raka płuc. Jednak jeśli chodzi o marihuanę, wiele osób nadal nie ma co do tego pewności.

W ostatnich badaniach naukowcy z Kanady, Stanów Zjednoczonych i nowej Zelandii zebrali dane z sześciu poprzednich badań w celu ustalenia, czy palenie marihuany jest związane z rakiem płuc.

Analiza była największą tego typu, obejmowała ponad 2000 przypadków raka płuc i prawie 3000 kontroli. Opublikowane 20 czerwca w International Journal of Cancer badania, nie wykazały żadnego związku między stosowaniem marihuany i ryzykiem raka płuc.

„Wyniki naszych analiz zbiorczych dostarczają niewiele dowodów na zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc wśród nawykowych lub długoterminowych palaczy konopi,” podsumował zespół, który obejmował członków z International Lung Cancer Consortium.

Nawet wtedy, gdy dane były analizowane na podstawie intensywności, czasu trwania, konsumpcji i wieku inicjacji, żaden istotny związek nie został znaleziony.

Odkrycia, jak dodaje grupa, są zgodne z wcześniejszym przeglądem, który również nie wykazał żadnego związku między marihuaną a rakiem płuc w porównaniu do stosowania tytoniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Marihuana nie zwiększa ryzyka raka płuc”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc


Ta witryna cbdleczy.com wykorzystuje pliki cookies.