55% reumatologów popiera medyczną marihuanę

cannabis-kannabis-klinika-thc-klinika

Nowe badania wykazały, że kanadyjscy reumatolodzy mają podzielone zdanie na temat marihuany jako leku.

Nieco ponad połowa specjalistów reumatologii wierzy, że leki oparte na marihuanie mogą pomóc w leczeniu chorób reumatycznych, takich jak na przykład zapalenie stawów.

Wyniki te zostały opublikowane w ubiegłym miesiącu w czasopiśmie BMC Musculoskeletal Disorders.

Ze 128 lekarzy, którzy odpowiedzieli na ankietę, 55% uważało, że konopia lub kannabinoidy są ważne w leczeniu schorzeń reumatycznych, a 45% stwierdziło, że niekoniecznie.

Pomimo podziału w opinii, zdecydowana większość respondentów stwierdziła, że nie była pewna, jak przepisać marihuanę.

Ponad 75% respondentów stwierdziła, że nie ma zaufania do ich „obecnej wiedzy na temat systemu endokannabinoidowego w zdrowiu i chorobie.” Co więcej, 90% respondentów stwierdziło, że nie czułoby się pewnie wypisując receptę, która obejmowałaby dozowanie, częstotliwość i sposób podawania.

Ci, którzy nie czują się pewni, zalecają dawkę 0.5-3g na dzień jako dawkę początkową. Pojedyncza dawka na dzień była najczęściej zalecanym schematem leczenie, z nielicznymi wyjątkami 2-3 dawek dziennie.

Dane federalne wykazały, że ponad połowa z 30.000 zarejestrowanych pacjentów marihuany przez Health Canada używała jej w leczeniu ciężkiego zapalenia stawów. Medyczna marihuana została zalegalizowana w Kanadzie w 2011roku.

Autorzy raportu konkludują, że brak badań badań jest prawdopodobnie głównym czynnikiem braku akceptacji wobec marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.