55% reumatologów popiera medyczną marihuanę

55% reumatologów popiera medyczną marihuanę, CBDLeczy.pl

Nowe badania wykazały, że kanadyjscy reumatolodzy mają podzielone zdanie na temat marihuany jako leku.

Nieco ponad połowa specjalistów reumatologii wierzy, że leki oparte na marihuanie mogą pomóc w leczeniu chorób reumatycznych, takich jak na przykład zapalenie stawów.

Wyniki te zostały opublikowane w ubiegłym miesiącu w czasopiśmie BMC Musculoskeletal Disorders.

Ze 128 lekarzy, którzy odpowiedzieli na ankietę, 55% uważało, że konopia lub kannabinoidy są ważne w leczeniu schorzeń reumatycznych, a 45% stwierdziło, że niekoniecznie.

Pomimo podziału w opinii, zdecydowana większość respondentów stwierdziła, że nie była pewna, jak przepisać marihuanę.

Ponad 75% respondentów stwierdziła, że nie ma zaufania do ich „obecnej wiedzy na temat systemu endokannabinoidowego w zdrowiu i chorobie.” Co więcej, 90% respondentów stwierdziło, że nie czułoby się pewnie wypisując receptę, która obejmowałaby dozowanie, częstotliwość i sposób podawania.

Ci, którzy nie czują się pewni, zalecają dawkę 0.5-3g na dzień jako dawkę początkową. Pojedyncza dawka na dzień była najczęściej zalecanym schematem leczenie, z nielicznymi wyjątkami 2-3 dawek dziennie.

Dane federalne wykazały, że ponad połowa z 30.000 zarejestrowanych pacjentów marihuany przez Health Canada używała jej w leczeniu ciężkiego zapalenia stawów. Medyczna marihuana została zalegalizowana w Kanadzie w 2011roku.

Autorzy raportu konkludują, że brak badań badań jest prawdopodobnie głównym czynnikiem braku akceptacji wobec marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.