Krótkie przypomnienie historii konopi w Stanach Zjednoczonych

dym-palenie-marihuany-dym

We wrześniu 1937, konopia stała się nielegalna i nastała prohibicja. Prawdopodobnie najbardziej użyteczna roślina znana człowiekowi stała się nielegalna w uprawie oraz użyciu, zarówno bogata w substancję psychoaktywną THC oraz ta, która jej nie zawierała. Konopia została uznana za bezużyteczną oraz niebezpieczną i stanowiącą zagrożenie dla miliardowych przedsiębiorstw wpływowych ludzi w tym czasie. Aby ich biznesy zostały nienaruszone konopia musiała zniknąć. Do dnia dzisiejszego na poziomie federalnym uprawianie konopi w Stanach Zjednoczonych jest nielegalne.

Filmy takie jak „Reefer Madness” (1936r.), „Marihuana: Assassin of Youth” (1935r.) i „Marihuana: The Devil’s Weed” (1936r.), były filmami propagandowymi zaprojektowanymi przez przedsiębiorców chcących z marihuany zrobić wroga, które były głównym sposobem w jaki opinia publiczna na temat konopi została ukształtowana, mimo iż nie posiada ona właściwości psychoaktywnych.

„Reefer Madness” był prawdopodobnie najbardziej interesującym filmem, w którym przedstawiono mężczyznę, który zwariował od palenia marihuany, a następnie zamordował swoją rodzinę siekierą. Stworzenie wszystkich tych filmów miało na celu pozyskanie poparcia społecznego, tak aby przepisy anty-konopne mogły przejść bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.