Badania Pokazują, że Marihuana Góruje nad Obecnie Dostępnymi Lekami na Alzheimera

­medyczna-marihuana-paczki-z-marihuana
Niezwykle niski poziom związku znajdującego się w marihuanie, a znanego jako delta-9-tetrahydrokannabinol lub THC, może spowolnić lub zatrzymać postęp choroby Alzheimera, jak wynika z ostatnich badań neurologów z USF.

Wnioski z doświadczeń, z wykorzystaniem komórkowego modelu choroby Alzheimera opublikowano online.

Naukowcy z Instytutu USF wykazali, że bardzo niskie dawki THC zmniejszają produkcję amyloidu beta, znajdującego się w postaci rozpuszczalnej w większości starzejących się mózgów i zapobiega nieprawidłowej akumulacji tego białka – proces uważany za jedną z patologicznych cech widocznych na początku okradającej z pamięci choroby. Te niskie stężenia THC również zwiększają funkcjonowanie mitochondriów, które są potrzebne, aby pomóc w dostarczaniu energii, przesyłaniu sygnałów i utrzymania zdrowia mózgu.

„THC znane jest z bycia silnym antyoksydantem o właściwościach neuroprotekcyjnych, ale jest to pierwsze doniesienie, że związek ma ten bezpośredni wpływ na patologię Alzheimera zmniejszając poziom amyloidu beta, hamowanie jego agregacji i wzmacnianie funkcjonowania mitochondriów,” powiedział jeden z głównych autorów badania Chuanhai Cao.

„Obniżony poziom amyloidu beta oznacza mniejszą agregację, która może chronić przed postępem choroby Alzheimera. Ponieważ THC jest naturalnym i stosunkowo bezpiecznych inhibitorem amyloidu, sam w sobie lub jego analogi mogą w przyszłości pomóc w opracowaniu skutecznego leczenia choroby.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.