Missouri a legalizacja medycznej marihuany

marihuana-zdjecie-odmiany-rosliny

Po Illinois, Gainesville poszła krok bliżej do otworzenia przychodni oferujących medyczną marihuanę, pozwalając na otworzenie sklepu w mieście.

Miastowi komisarze w czwartek głosowali w sprawie zmienienia sposobu na zagospodarowanie przestrzenne miasta, aby umożliwić otwarcie przychodni w niektórych obszarach przeznaczonych pod biura, usługi medyczne lub miejski użytek mieszany.

Komisja musi zatwierdzić rozporządzenie, aby stało się ono prawem.

Zgodnie z prawem, lekarze mogą zezwolić na stosowanie marihuany pacjentom chorym na raka lub inne choroby, które powodują przewlekłe choroby, takie jak skurcze mięśni lub drgawki.

Konkurencyjną propozycją, wzmocnioną przez rosnące wsparcie krajowe, jest dążenie do umieszczenia legalizacji medycznej marihuany w wyborach stanowych. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, Missouri dołączy do 23 stanów, które już to uczyniły.

Zwolennicy mają przed sobą bitwę. Najpierw trzeba zebrać 168.000 podpisów pod petycją. Potem trzeba zdobyć aprobatę ze strony konserwatywnie pochylonych wyborców. Tylko kilka państw, które zalegalizowały marihuanę medyczną jest w Midwest (Illinois, Minnesota i Michigan).

Marihuana byłaby oprocentowana w 4%, w uzupełnieniu do istniejących podatków stanowych i lokalnych. Wpływy podatkowe zasiliłyby budżet opieki zdrowotnej weteranów w Missouri.

Plan legalizacji marihuany w Missouri nie zezwala na uprawę jej w warunkach domowych i nie ogranicza liczby uprawianych roślin. Warto zauważyć, że umożliwia pierwszeństwo licencjonowanym farmaceutom w ubieganiu się o certyfikat przychodni.

W Missouri prawodawcy państwowi do tej pory nie chcieli zalegalizować medycznej marihuany, jednak w 2014 roku podpisano prawo, które zezwala na stosowanie oleju konopnego u dzieci z rzadkimi formami epilepsji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.