Kilka Faktów o Marihuanie

medyczna-marihuana-kiedy-w-polsce-thc-cbd

Nie wykazano, że marihuana może powodować chorobę psychiczną.

Niektóre efekty spożycia marihuany mogą powodować uczucie paniki, lęku i paranoi. Takie doświadczenia mogą być przerażające, ale efekty są tymczasowe. Mówi to, że nic z tego nie sugeruje, że nie może być jakiegoś związku (ale nie związku przyczynowego) między marihuaną i niektórymi schorzeniami psychicznymi. Użytkowanie marihuany może korelować z chorobą psychiczną z wielu powodów. Ludzie często zwracają się o łagodzenie skutków marihuany przy leczeniu objawów niepokoju. Jedno z badań wykazało, że objawy psychotyczne przewidują późniejsze wykorzystanie marihuany, co sugeruje, że ludzie mogą zwrócić się raczej o pomoc do rośliny marihuany, a nie zachorować po jej użyciu.

Nie wykazano, aby stosowanie marihuany zwiększało ryzyko zachorowania na raka.

Liczne badania wykazały, że nawet długotrwałe użytkowanie marihuany (przez palenie) u ludzi nie jest związane ze zwiększonym ryzykiem nowotworów, w tym nowotworów związanych z paleniem tytoniu lub rakiem: jelita grubego, płuc, czerniaka, prostaty, piersi, szyjki macicy. Nowsze badanie kliniczno-kontrolne odkryło, że umiarkowane palenie marihuany przez okres 20 lat było związane ze zmniejszonym ryzykiem raka głowy i raka szyi. A 5-letnie badanie kontrolne wykazało, że długotrwałe i częste palenie marihuany nie jest związane z rakiem płuc lub nowotworów UAT (górnych dróg oddechowych i moczowych).

Marihuana okazała się przydatna w leczeniu objawów różnych stanów chorobowych.

Marihuana okazała się skuteczna w zmniejszaniu nudności wywoływanych przez chemioterapię (rak), stymulowanie apetytu u pacjentów z AIDS, i zmniejszanie ciśnienia wewnątrz gałkowego u chorych na jaskrę. Istnieją również znaczące dowody, że marihuana zmniejsza spastyczność mięśni u pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi. Syntetyczna kapsułka jest dostępna na receptę, ale nie jest tak skuteczna u wielu pacjentów jak sama marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.