Korzyści Zdrowotne Oleju Konopnego

olej-konopny-butelka-oleju-konopnego

Jakie są korzyści zdrowotne oleju konopnego oraz oleju z nasion konopi? Pełny wartości odżywczych, olej konopny, uważany jest również za posiadający korzyści medyczne. Należy jednak zwrócić uwagę, że olej olejowi nie jest równy.

Po pierwsze, jak wiadomo, istnieje różnica pomiędzy olejem konopnym, a olejem z nasion konopi. Olej konopny może odnosić się do dowolnego oleju tłoczonego z rośliny konopi – od liści i pączków, nasion, po pędy – podczas gdy olej z nasion konopi dotyczy jedynie oleju pochodzącego z nasion konopi.

Bardziej znany ze swoich wartości odżywczych jest olej z nasion konopi. Często nazywany jest super-pożywieniem (ang. „superfood”), który wzbogaca wiele receptur w białko i składniki odżywcze.

Jednak przypominamy, olej konopny – olej wykonywany nie tylko z nasion konopi, ale także z innych części (lub z całości) konopi. Jest on bogaty w kannabinoidy CBD, stosowanie go jest popierane z tendencją wzrostową przez badania medyczne.

Podobnie jak nasiona konopi, z których jest wytwarzany, olej z nasion konopi jest również uznawany za super-pożywienie sam w sobie. Bogaty w białko, witaminy i minerały, cechujący się małą ilością węglowodanów i brakiem zawartości glutenu, olej z nasion konopi zawiera również wszystkie niezbędne aminokwasy, których potrzebujemy na co dzień.

Ponadto, olej z nasion konopi zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe, zwane także „dobrymi tłuszczami”. Znane także jako tłuszcze nienasycone, uważane są za obniżające poziom cholesterolu. W przeciwieństwie do nasyconych kwasów tłuszczowych, które jak wiadomo, podnoszą poziom cholesterolu.

Korzyści oleju z konopi wykraczają poza ramy codziennych potrzeb żywieniowych. Badania przeprowadzone w ostatnim czasie wykazały, że spożywanie nasion konopi, w postaci surowej czy oleju, ma zdolności pomocy w procesie leczenia chorób związanych z niedoborem odporności.

Białko nasion konopi zawiera 65% globuliny edestyny oraz zawiera albuminę, co oznacza, że białko to zbliżone jest do globulin zawartych w ludzkiej krwi (najbardziej ze wszystkich białek roślinnych), więc może z łatwością odżywiać nasz organizm.
Spożywanie nasion konopi dostarcza organizmowi wszelkie niezbędne aminokwasy wymagane do utrzymania zdrowia oraz zapewnia odpowiednie rodzaje i ilości aminokwasów, które organizm potrzebuje do wytworzenia albuminy oraz globuliny.

Korzyści zdrowotne oleju z nasion konopi są oczywiste. Istnieje jednak jeszcze inny aspekt korzyści zdrowotnych oleju konopnego, których niestety nie zawiera olej z nasion konopi – mianowicie CBD, kannabinoidów konopnych, które uważane przez wielu są za łagodzące wiele poważnych chorób, a w tym epilepsji oraz nowotworów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.