Łuskane Nasiona Konopi

Już wiele lat temu, społeczność ludzi dbających o zdrowie zaaprobowała wartości odżywcze łuskanych nasion konopi. Łatwo znaleźć je można w lokalnym supermarkecie spożywczym, nasiona konopi często nazywane są 'superfoodem’ (super-żywnością) z powodu bogatych wartości odżywczych, które oferują.

hemp seeds and hemp oil

Jednak, odkrywając świat kuchni konopnej, można zauważyć, że wiele przepisów kulinarnych wykorzystując ten zdrowy produkt nazywa go nie nasionami konopi, ale łuskanymi nasionami konopi.

Więc, czym są łuskane nasiona konopi, i jaka jest różnica pomiędzy nimi, a nasionami konopi?

Łuskane nasiona konopi to termin, który odnosi się do surowych nasion konopi. Nasiona konopi są często sprzedawane w skorupkach, a łuskane nasiona konopi, odnosi się do tego co znajduje się w środku.

Łuskane nasiona konopi są doskonałym roślinnym źródłem białka (zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy), błonnika, i kwasów tłuszczowych (omega 3 i omega 6).

Trzy łyżki łuskanych nasion konopi zawierają 10g białka, 3g błonnika i tylko 3g węglowodanów. Ta sama porcja zapewnia zapotrzebowanie na naturalne minerały i witaminy, a w tym mangan, magnez, fosfor, tiaminę i cynk, jak również wapń, witaminę B6, kwas foliowy i ryboflawinę.

Co więcej, łuskane nasiona konopi bogate są w różne dodatkowe witaminy, minerały i przeciwutleniacze – substancje odżywcze, które mogą pomóc w zapobieganiu rozwoju raka (choć badania w tej kwestii nie są jednoznaczne, jak mówi NCI).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.