Korzyści zdrowotne marihuany

barry-obama-pali-marihuane-trawka

Fakt, że marihuana w wielu państwach nie jest wciąż legalna jest dosyć zastanawiającym zjawiskiem dla lekarzy na całym świecie. Wynika to głównie z faktu, jakim jest, że korzyści znacznie przewyższają ryzyko stosowania.

Marihuana znana jest z możliwości relaksujących ciało i rozszerzających wielkość oddechu osoby, a to nawet nie połowa ze wszystkiego; jej wpływ na układ nerwowy czyni ją jednym z najskuteczniejszych leków stosowanych w wielu warunkach. Więc, jak bardzo pożyteczna jest marihuana?

Jak stwierdzono marihuana znacząco spowalnia wzrost nowotworu, zwłaszcza dotyczy to przypadków nowotworów złośliwych. Oznacza to, że stosowanie marihuany może być, i jest odpowiednie do zastosowania przy leczeniu różnego rodzaju nowotworów.

Żaden sposób zaliczający się do medycyny konwencjonalnej nie jest w stanie leczyć tak skutecznie migreny jak marihuana. Lekarze na całym świecie uznali skuteczność takiego leczenia w przypadkach ponad tysięcy migren. Jako środek zwiotczający mięśnie (potęgujący uczucie relaksu i zmniejszanie napięcia mięśni), marihuana również jest bardzo efektywna w leczeniu napadów padaczkowych, podczas gdy w tym samym czasie poprawia ogólny stan funkcjonowania pacjenta.

Jako eksperyment medyczny, marihuana została zastosowana przy leczeniu zespołu Tourette’a (wrodzone zaburzenie neurologiczne, które charakteryzuje się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych oraz werbalnych), gdzie odniosła ogromne skutki. Była później wyłącznie stosowana w celu redukowania tików u tych pacjentów, a także stosowana w leczeniu zaburzeń obsesyjno – kompulsywnych (OCD; inaczej nerwica natręctw, jest to zaburzenie psychiczne przynależące do grupy zaburzeń nerwicowych; charakteryzuje się występowaniem u chorego natrętnych, obsesyjnych myśli oraz zachowań przymusowych, kompulsywnych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Korzyści zdrowotne marihuany”


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.