Najlepsza Gleba Do Uprawy

Najlepsza gleba do uprawy marihuany.

Czy przy tak wielu różnych podłożach gleba jest naprawdę najlepszym sposobem na uprawę marihuany? Koniecznie czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć, jak gleba wypada w porównaniu z innymi podłożami!

Zanim przejdziemy do najlepszych rodzajów gleby, upewnijmy się, że gleba będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Po pierwsze, jeśli jesteś są to dopiero twoje początki z uprawą marihuany, gorąco polecamy rozpoczęcie od uprawy roślin w glebie. Powodem jest to, że ta metoda jest o wiele bardziej wyrozumiała dla hodowcy, który dopiero się uczy.

Jeśli uprawiasz hydroponicznie, w kokosie lub wermikulicie, musisz bardzo precyzyjnie dobierać składniki odżywcze. Podczas gdy gleba buforuje wiele twoich błędów. Ponadto, podczas uprawy w glebie, możesz wstępnie wyposażyć glebę w składniki odżywcze, więc musisz karmić rośliny konopi tylko świeżą wodą przez cały proces. Ten rodzaj gleby jest znany jako „Super gleba”, o której więcej powiemy później.

Jednak to wszystko nie oznacza, że uprawa w glebie jest najlepsza. Wadą uprawy w glebie jest to, że zajmuje dużo miejsca i może ważyć tonę. Może to szybko stać się problemem, jeśli obszar uprawy jest stosunkowo mały. Gleba jest również droższa niż medium takie jak woda.

Po dodaniu kosztów gleby, kompostu i wszystkich składników odżywczych możesz wydać krocie. Oczywiście zawsze możesz skorzystać z gotowej gleby, aby złagodzić część tych kosztów, ale warto o tym pamiętać.

Największy problem z glebą (naszym zdaniem) polega na tym, że jest bardziej zachęcająca dla szkodników i owadów. Komary i inne szkodniki UWIELBIAJĄ wilgotną glebę.

Możesz je powstrzymać, zawsze pozwalając wierzchniej warstwie gleby wyschnąć między podlewaniami lub dodając nicienie do gleby.

Jak uprawiać marihuanę w glebie indoor?

Bądźmy szczerzy, większość z nas będzie uprawiać marihuanę w domu. Ponieważ możesz zacząć w dowolnym momencie, nie jesteś zależny od klimatu i możesz uprawiać odmiany, które być może nie są odpowiednie dla twojego regionu. To, czego potrzebujesz do uprawy w pomieszczeniu, to piękna mieszanka. Taka, która zatrzymuje wilgoć, jednocześnie umożliwiając drenaż.

Jeśli jesteś początkujący, powinieneś skupić się na zakupie gotowych formuł. Najlepiej z odpowiednim nawozem. Eliminuje to wiele domysłów z procesu. Daje ci również szansę opanowania wszystkich innych aspektów uprawy marihuany, zanim zanim zajmiesz się skomplikowanym światem niestandardowych mieszanek gleby i nawozów.

Systemy wewnętrzne oparte na glebie obejmują od 5-galonowego wiadra po niedrogie torby z tkaniny lub plastiku. Jeśli używasz dowolnego wiadra, upewnij się, że gleba ma wystarczające możliwości drenażowe. Wywierć kilka otworów w dnie wiadra i być może przykryj dno cienką warstwą kamyków. Każde wiadro powinno być umieszczone wewnątrz tacy, aby pomieścić wszelkie odpływy.

W zależności od tego, jaką wstępnie nawożoną mieszankę gleby kupiłeś, może być konieczne uzupełnienie uprawy w miarę jej dojrzewania. Kup mieszankę ziemi do konopi i postępuj zgodnie z instrukcjami aż do najdrobniejszych szczegółów.

Jaka jest najlepsza gleba dla konopi?

W naturze konopie rosną podobnie jak chwasty – choć nie dlatego nazywa się je chwastami. Konopie są spokrewniony z rodzinami Humulus i Celtidaceae, które wraz z nimi samymi uwielbiają rosnąć w glebie znajdującej się w rowach i wzdłuż dróg. Konopie indyjskie to szybko rosnąca roślina, która może rozwijać się w większości miejsc, a nawet wypierać rośliny toksyczne. Ale kwitnąca byle gdzie marihuana i konopie produkujące najlepsze możliwe pąki to zupełnie co innego.

Nie zależy nam na chwastach.

Chcemy uprawiać rośliny marihuany A+, które wytwarzają wysokiej jakości kwiaty. Aby to zrobić, musisz stworzyć środowisko, które umożliwi roślinie wyprodukowanie jak największej ilości THC i kannabinoidów.

Oto zestawienie tego, jak powinna wyglądać idealna gleba do uprawy marihuany:

• Obfite ilości azotu w fazie wegetatywnej.
• Fosfor w fazie kwitnienia.
• pH 5,8-6,3, ale idealnie równe 6.
• Dobry stosunek grzybów glebowych do bakterii.

Jak widać, aby wyhodować wysokiej jakości zioło, nie potrzebujesz skomplikowanej gleby i możesz użyć dowolnej liczby składników, aby stworzyć dobrą glebę. Jedną z najprzyjemniejszych części uprawy jest testowanie i udoskonalanie procesu.

Gotowa gleba vs własna gleba

Można przedstawić argumenty za jednym i drugim, ale wszystko sprowadza się do tego, czego chcesz i na jakim etapie swojej kariery uprawy marihuany jesteś. Jeśli dopiero zaczynasz, musisz bardziej skoncentrować się na takich rzeczach, jak zauważanie i usuwanie braków, dostarczanie odpowiedniej ilości światła do roślin i właściwy czas na zbiory.

Tak więc, zamiast spędzać czas na badaniu, jak stworzyć wspaniałą glebę, wybierz kilka z gotowych gleb i zbierz spokojnie plony zamiast frustrować się przygotowywaniem swojej własnej gleby.

Tylko pamiętaj, aby zakupić glebę zawierającą zróżnicowaną ilość składników.

Najlepiej naturalne składniki, ponieważ poprawiają jakość gleby i pozwalają na jej wykorzystanie do większych zbiorów. Potrzebujesz składników takich jak guano nietoperza, robaki i mączka rybna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.