Marihuana Wpływa Na Mężczyzn i Kobiety w Inny Sposób

4 sposoby, w jakie medyczna marihuana wpływa na mężczyzn i kobiety inaczej.

Medyczna marihuana (MMJ) zapewnia wiele korzyści osobom z różnymi schorzeniami. Osoby, które potrzebują pomocy w stanach zdrowia psychicznego, takich jak lęk lub PTSD, mogą odnieść korzyści z MMJ, ale marihuana może być również przydatna dla osób cierpiących na dolegliwości fizyczne. Udowodniono, że MMJ łagodzi przewlekły ból, więc może być bardzo skutecznym sposobem leczenia zapalenia stawów lub bólu stawów. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą czerpać korzyści z pozytywnych skutków MMJ, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych medycznej marihuany w porównaniu z wieloma innymi lekami jest stosunkowo niskie.

Chociaż medyczna marihuana jest legalna i bezpieczna w wielu krajach, nadal jest to stosunkowo nowa i stale rozwijająca się dziedzina. Wciąż jest wiele badań do przeprowadzenia na temat wpływu MMJ na organizm, w tym różnic w jego wpływie na mężczyzn i kobiety.

Więc w jaki sposób konopie indyjskie wpływają inaczej na mężczyzn i kobiety? Niewiele badań zostało wykonanych konkretnie na temat różnicy w działaniu MMJ na mężczyzn i kobiety. Chociaż prawie niemożliwe jest przeprowadzenie w 100% rozstrzygających badań dotyczących związku między płcią a skutkami MMJ (ponieważ wiemy, że MMJ może mieć różne skutki i nie wszyscy odniosą z tego korzyści w ten sam sposób), przeprowadzono kilka badań, które może wskazać nam właściwy kierunek. Poniżej znajduje się kilka spostrzeżeń na temat różnic w działaniu MMJ na mężczyzn i kobiety.

1. Mężczyźni mogą wymagać częstszego stosowania i większej ilości marihuany niż kobiety.

Podobnie jak w przypadku alkoholu, kilka badań wskazuje, że mężczyźni mogą wymagać większych dawek i częstszego używania marihuany niż kobiety, aby uzyskać efekt. Może to wynikać z różnic w składzie ciała.

2. Kobiety częściej leczą stany lękowe za pomocą marihuany

W Stanach Zjednoczonych więcej kobiet niż mężczyzn zgłasza stany lękowe. Badania wykazały, że kobiety częściej używają konopi indyjskich jako środka łagodzącego niepokój niż ich koledzy płci męskiej.

3. Kobiety stosują marihuanę do złagodzenia bólu okresowego

Wiele kobiet korzysta z leczniczych zastosować medycznej marihuany lub CBD w celu złagodzenia bólu związanego z miesiączką lub endometriozą. Ta szczególna forma leczenia jest zwykle bardzo skuteczna.

4. Kobiety doświadczają poprawy pamięci dzięki marihuanie

Badania wskazują, że pod wpływem THC (jeden ze składników MMJ) kobiety częściej odniosą korzyści z poprawy wydajności przestrzennej pamięci roboczej niż mężczyźni.

Chociaż trudno jest sporządzić konkretną listę różnic w działaniu MMJ na różne płcie, ważne jest, aby pamiętać, że oferuje te same korzyści każdemu cierpiącemu na schorzenie, które można skutecznie leczyć i leczyć za pomocą MMJ. W miarę, jak przeprowadza się coraz więcej badań nad wpływem MMJ na ciała mężczyzn i kobiet, wszelkie różnice związane z płcią staną się bardziej oczywiste.

Jak długo trwają efekty medycznej marihuany?

Zależy to od siły MMJ i częstotliwości używania. Dla wielu efekty marihuany mogą trwać 2-3 godziny, choć dla niektórych może to trwać nawet 15 godzin. Twój lekarz, a także lekarze w lokalnej przychodni, mogą pomóc Ci znaleźć to, co Ci odpowiada. Kobiety generalnie metabolizują THC wolniej niż mężczyźni, ponieważ zazwyczaj mają wyższy procent tkanki tłuszczowej.

Korzyści z medycznej marihuany są oczywiste dla osób każdej płci, które cierpią na różne schorzenia. Kiedy będziesz gotowy, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.