Początki 420 

Początki 420: skąd się wzięło i dlaczego wciąż tak mówimy.

420 to tylko liczba dla niektórych, ale dla prawie każdego, kto kiedykolwiek próbował marihuany, 420 to o wiele więcej. Chociaż możesz usłyszeć, jak zwykli użytkownicy marihuany mówią o tym numerze, a może nawet ty i twoi kumple używacie tego terminu, są szanse, że tak naprawdę nie wiesz dokładnie, skąd pochodzi.

Faktem jest, że bardzo niewiele osób wie, dlaczego 420 to liczba, która stała się popularna wśród wszystkich, od młodych dorosłych po seniorów w wieku 60 i 70 lat! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pochodzeniu tego wyjątkowego terminu, który przenika popularną kulturę.

Historia powstania 420 jest w rzeczywistości bardzo interesująca.

Legenda San Rafael

Jeśli chodzi o to, jak wszyscy zaczęli wypowiadać to proste zdanie, musisz cofnąć się w czasie do 1971 roku w San Rafael High School w San Rafael w Kalifornii. Tam grupa dzieciaków, które określały się mianem „Waldos”, opracowała plan, który obejmował mnóstwo marihuany.

Podczas gdy dzieci brały narkotyki nielegalnie – i twierdzą, że był to dla nich regularny nawyk – tak naprawdę plan nie miał zbyt wiele wspólnego z odurzeniem. Zamiast tego postanowili spotkać się o 16:20 – mniej więcej w tym samym czasie, kiedy wszyscy skończyliby szkołę tego dnia – aby wyruszyć na coś, co wydaje się całkiem szaloną przygodą.

Wierząc, że znaleźli ręcznie narysowaną mapę prowadzącą do uprawy marihuany w Point Reyes na obrzeżach San Francisco, nastolatkowie postanowili ją znaleźć. Przypuszczalnie planowali zebrać wystarczająco dużo, aby przetrwać resztę roku, ale nastolatki, teraz dorośli, tak naprawdę nie mówią zbyt wiele o tej części.

Waldos ze szkoły średniej w San Rafael nigdy nie znaleźli uprawy. Nic dziwnego, że przed wyruszeniem w tę przygodę mogli wypalić trochę marihuany. W rzeczywistości, według jednego z członków, byli tak upaleni, że prawdopodobnie nie mogliby znaleźć najbliższej pizzerii.

O ile wiadomo, nigdy nie zbliżyli się do znalezienia marihuany, której szukali w Point Reyes. Większość z nich uważa, że ​​na nigdy nie było żadnej uprawy. Może to zabrzmieć szaleńczo, ale wygląda na to, że termin, którego wszyscy używają w dzisiejszych czasach, pochodzi od bandy dzieciaków.

Jeśli zastanawiasz się, jak to się rozprzestrzeniło, warto zauważyć, że niektórzy przyjaciele Waldos w końcu zagrali w The Grateful Dead, zespole, który jest synonimem używania marihuany. Powszechnie uważa się, że termin ten stał się popularny, gdy TGD zaczęli go używać przez lata, ponieważ mają znacznie większy zasięg niż nastolatki z liceum San Rafael.

Mity o 420

Historia San Rafael Waldos jest tą prawdziwą, a dzięki połączeniu The Grateful Dead powód, dla którego termin rozprzestrzenił się, jest dość jasny. To nie powstrzymuje ludzi przed wymyślaniem wielu innych powodów, dla których ludzie to mówią. Żadna z nich nie jest prawdziwa, ale i tak są dość zabawne.

Jednym z najlepszych fałszywych twierdzeń jest to, że ludzie tak mówią, ponieważ w marihuanie jest 420 różnych związków. Według magazynu High Times liczba ta wynosi w rzeczywistości 315.

Wiele osób twierdzi również, że liczba ta ma coś wspólnego z egzekwowaniem prawa. Zwykle usłyszysz tę plotkę związaną z dużymi miastami, takimi jak Los Angeles i Nowy Jork – miejsca, w których niektórzy zakładają, że narkotyki po prostu szaleją, a wszyscy idący ulicą są na haju.

W rzeczywistości sekcja 420 kalifornijskiego kodeksu karnego dotyczy blokowania terenu przeznaczonego do użytku publicznego – na przykład, gdyby firma umieściła barykadę przed publicznym parkiem. Niektórzy twierdzą również, że jest to kod do publicznego używania marihuany w Nowym Jorku, ale tak nie jest. Wygląda na to, że te liczby nie są związane z używaniem narkotyków gdziekolwiek poza kulturą popularną.

Jednak ustawa, która zatwierdziła legalne używanie marihuany w medycynie, otrzymała te liczby. Z pewnością wydaje nam się to żartem wewnętrznym, prawda?

Co 420 oznacza dziś?

Dzisiaj, kiedy słyszysz, że ktoś mówi te wszechobecne trzy liczby, prawdopodobnie mówi, że nadszedł czas, aby zapalić jointa lub użyć marihuany w inny sposób. Podczas gdy wiele osób ma tendencję do robienia tego, gdy zegar wybija 4:20, wiele osób po prostu używa tego jako kodu lub znanego sformułowania, gdy są gotowe palić lub w inny sposób spożywać produkty z marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.