Netflix Blokuje Treści Dotyczące Marihuany

Netflix blokuje treści dotyczące marihuany pod presją rządu.

Według Netflix, tytuły skoncentrowane na cannabis zostaną wycofane z ich usług w Singapurze z powodu ograniczeń rządowych.

Netflix posiada obszerną bibliotekę treści i jest domem dla jednych z najlepszych programów i filmów jakie kiedykolwiek powstały. Superbad, Dazed and Confused oraz Freaks and Geeks zostały umieszczone na platformie, która wyprodukowała własne oryginalne programy z akcentami marihuany, takie jak Disjointed i Cooking On High.

Według oświadczenia Netflix, takie tytuły zostaną wycofane z ich usług w Singapurze z powodu ograniczeń rządowych.

Singapur zwrócił się do Netflix z prośbą o ograniczenie wszelkich treści, które zawierają intensywne używanie narkotyków i imprezowanie.

Chociaż treści będą nadal dostępne na większości rynków, osoby mieszkające w Singapurze nie będą mogły oglądać strumieniowo tych programów.

Axios informuje, że Netflix będzie co roku publikował raporty na temat tego rodzaju zakazów, stosując się do zaleceń rządu tylko wtedy, gdy otrzyma pisemne oświadczenie żądające cenzury tytułu. Raport wyjaśnia, że ​​​​ostatnim zasobem Netflix jest usunięcie tytułu, woląc zawrzeć jakąś umowę z rządem w kraju, który żąda zakazu.

Singapur złożył ten wniosek w 2019 r. i jest obecnie jednym z krajów, w których obowiązują najsurowsze przepisy karające za używanie narkotyków i handel nimi.

Posiadanie niewielkich ilości substancji może zostać ukarane karą do 10 lat więzienia lub grzywną w wysokości 20 000 dolarów amerykańskich. Handel narkotykami podlega karze egzekucji.

Netflix to jeden z największych serwisów streamingowych na świecie, oferujący programy w ponad 190 krajach. Kraje, które nie posiadają Netflixa (takie jak Chiny, Syria, Korea Północna i Krym) zwykle mają bardzo surowe przepisy dotyczące cenzury lub sprzeczne relacje z USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.