Różnica Między Męskimi i Żeńskimi Roślinami

Różnica Między Męskimi i Żeńskimi Roślinami, CBDLeczy.pl

Różnica między męskimi i żeńskimi roślinami marihuany.

Czy wiesz, że rośliny marihuany posiadają odrębną płeć i mogą być męskie lub żeńskie?

Najważniejsza różnica między męskimi i żeńskimi roślinami cannabis polega na tym, że tylko żeńskie rośliny wytwarzają pąki. Zebrane, wysuszone i utwardzone kwiaty żeńskie to pąki, które palimy!

Jak rozmnażają się rośliny cannabis?

Cannabis rozmnaża się w procesie zapylania. W fazie kwitnienia męskie rośliny marihuany wytwarzają woreczki pyłkowe. Zapylanie następuje, gdy roślina męska uwalnia swój pyłek, który jest przenoszony przez wiatr do rośliny żeńskiej i zapładnia ją. Zapłodnione rośliny żeńskie wytwarzają następnie nasiona (zamiast pąków) w fazie kwitnienia. Rośliny męskie istnieją tylko po to, aby mogły zapylać rośliny żeńskie.

Zamiast rozwijać duże pąki, zapylane rośliny żeńskie wytwarzają nasiona, które spadają na ziemię i kiełkują, aby wyrosnąć na nowe rośliny.

Nie jest to pożądane, ponieważ chcesz, aby cała energia twoich żeńskich roślin była wykorzystywana do produkcji lepkich pąków, a nie do produkcji nasion. Kiedy twoje rośliny wejdą w fazę wegetatywną, powinieneś określić dokładnie ich płeć i usunąć z uprawy wszystkie rośliny męskie, aby nie mogły zapylić roślin żeńskich.

Różnica Między Męskimi i Żeńskimi Roślinami, CBDLeczy.pl
Jak odróżnić rośliny męskie od żeńskich?

Niestety, nie można tego zrobić na poziomie nasion. Różnica staje się naprawdę wyraźna dopiero, gdy rośliny wejdą w fazę wegetatywną w wieku około 6 tygodni. Możesz stwierdzić, czy twoja roślina jest męska czy żeńska przed kwitnieniem, przyglądając się miejscom, z których powinny wyrosnąć kwiaty.

Męskie przedkwiaty wyglądają jak małe banany i rosną na połączeniach między główną łodygą rośliny a mniejszymi gałęziami. Rośliny żeńskie natomiast, posiadają białe włoski, które wyrastają z kwiatów.

Innym mniej wiarygodnym sposobem na odróżnienie roślin męskich od żeńskich jest to, że rośliny męskie mogą mieć grubsze łodygi i wytwarzać mniej gałęzi i liści.

Hermafrodyty

Rośliny żeńskie mogą czasem wyhodować męskie woreczki pyłkowe i zapłodnić siebie i otaczające je rośliny! Może się tak zdarzyć, jeśli Twoja roślina jest zestresowana, ponieważ nie otrzymuje odpowiednich składników odżywczych lub rośnie w złym klimacie. Te hybrydowe rośliny żeńsko-męskie nazywane są hermafrodytami. Jeśli zauważysz roślinę obojnaczą w swojej uprawie, powinieneś ją usunąć tak samo szybko jak roślinę męską.

Czy mogę uprawiać marihuanę z nasion, które znalazłem w pąkach zakupionej marihuany?

Tak, możesz! Zanim jednak wykiełkujesz i zasadzisz nasiona, nie będziesz wiedzieć dokładnie, jaką masz odmianę lub płeć, ale gdy sadzonka się rozwinie, możesz to szybko zidentyfikować. Możesz określić płeć swoich roślin, gdy osiągną fazę wegetatywną w wieku około 6 tygodni.

Jeśli liście sadzonki są dłuższe i cieńsze, prawdopodobnie jest to odmiana sativa (która będzie rosła dłużej). Natomiast, liście odmian Indica są na ogół przysadziste i ciemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.