Różnica Między Męskimi i Żeńskimi Roślinami

Różnica między męskimi i żeńskimi roślinami marihuany.

Czy wiesz, że rośliny marihuany posiadają odrębną płeć i mogą być męskie lub żeńskie?

Najważniejsza różnica między męskimi i żeńskimi roślinami cannabis polega na tym, że tylko żeńskie rośliny wytwarzają pąki. Zebrane, wysuszone i utwardzone kwiaty żeńskie to pąki, które palimy!

Jak rozmnażają się rośliny cannabis?

Cannabis rozmnaża się w procesie zapylania. W fazie kwitnienia męskie rośliny marihuany wytwarzają woreczki pyłkowe. Zapylanie następuje, gdy roślina męska uwalnia swój pyłek, który jest przenoszony przez wiatr do rośliny żeńskiej i zapładnia ją. Zapłodnione rośliny żeńskie wytwarzają następnie nasiona (zamiast pąków) w fazie kwitnienia. Rośliny męskie istnieją tylko po to, aby mogły zapylać rośliny żeńskie.

Zamiast rozwijać duże pąki, zapylane rośliny żeńskie wytwarzają nasiona, które spadają na ziemię i kiełkują, aby wyrosnąć na nowe rośliny.

Nie jest to pożądane, ponieważ chcesz, aby cała energia twoich żeńskich roślin była wykorzystywana do produkcji lepkich pąków, a nie do produkcji nasion. Kiedy twoje rośliny wejdą w fazę wegetatywną, powinieneś określić dokładnie ich płeć i usunąć z uprawy wszystkie rośliny męskie, aby nie mogły zapylić roślin żeńskich.

Jak odróżnić rośliny męskie od żeńskich?

Niestety, nie można tego zrobić na poziomie nasion. Różnica staje się naprawdę wyraźna dopiero, gdy rośliny wejdą w fazę wegetatywną w wieku około 6 tygodni. Możesz stwierdzić, czy twoja roślina jest męska czy żeńska przed kwitnieniem, przyglądając się miejscom, z których powinny wyrosnąć kwiaty.

Męskie przedkwiaty wyglądają jak małe banany i rosną na połączeniach między główną łodygą rośliny a mniejszymi gałęziami. Rośliny żeńskie natomiast, posiadają białe włoski, które wyrastają z kwiatów.

Innym mniej wiarygodnym sposobem na odróżnienie roślin męskich od żeńskich jest to, że rośliny męskie mogą mieć grubsze łodygi i wytwarzać mniej gałęzi i liści.

Hermafrodyty

Rośliny żeńskie mogą czasem wyhodować męskie woreczki pyłkowe i zapłodnić siebie i otaczające je rośliny! Może się tak zdarzyć, jeśli Twoja roślina jest zestresowana, ponieważ nie otrzymuje odpowiednich składników odżywczych lub rośnie w złym klimacie. Te hybrydowe rośliny żeńsko-męskie nazywane są hermafrodytami. Jeśli zauważysz roślinę obojnaczą w swojej uprawie, powinieneś ją usunąć tak samo szybko jak roślinę męską.

Czy mogę uprawiać marihuanę z nasion, które znalazłem w pąkach zakupionej marihuany?

Tak, możesz! Zanim jednak wykiełkujesz i zasadzisz nasiona, nie będziesz wiedzieć dokładnie, jaką masz odmianę lub płeć, ale gdy sadzonka się rozwinie, możesz to szybko zidentyfikować. Możesz określić płeć swoich roślin, gdy osiągną fazę wegetatywną w wieku około 6 tygodni.

Jeśli liście sadzonki są dłuższe i cieńsze, prawdopodobnie jest to odmiana sativa (która będzie rosła dłużej). Natomiast, liście odmian Indica są na ogół przysadziste i ciemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.