Czy Powinieneś Porozmawiać ze Swoim Lekarzem o Marihuanie?

Mówienie o marihuanie stało się w ostatnich latach łatwiejsze dla większości opinii publicznej. Niszczące piętno otaczające roślinę pozwala teraz wielu ludziom swobodnie rozmawiać o stosowaniu marihuany z lekarzem, niezależnie od tego, czy jest to THC, czy CBD. W krajach, gdzie marihuana jest legalna, ludzie są znacznie bardziej skłonni do swobodnej rozmowy z lekarzami na temat ich stosowania. W takich przypadkach konsumpcja marihuany nie jest lekceważona. Zamiast tego ma szansę zostać uwzględniona w planie leczenia pacjenta, tak jak każdy inny lek lub dieta.

Nie dotyczy to jednak wielu krajów w konserwatywnych miejscach, gdzie rozmowa z lekarzami na temat zażywania konopi indyjskich może prowadzić do napiętych lub nawet gorszych rozmów. To znaczy, jeśli w ogóle z tobą o tym porozmawia lekarz. Nawet w niektórych miejscach, gdzie marihuana jest legalna, niektóre osoby mogą nie chcieć omawiać ich wykorzystania w obawie przed tym, jak może to przysłużyć się im i ich rodzinom.

Rozmowa z lekarzem na temat marihuany

Przede wszystkim pamiętaj, że można rozmawiać o medycznej marihuanie z lekarzem. Rozmowa z lekarzem na temat medycznej marihuany jest legalna.

Spróbuj najpierw porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu. Twój internista będzie miał najlepsze zrozumienie twojego ciała i jego wyjątkowych okoliczności. Jeśli to możliwe, najpierw skonsultuj się z nimi w sprawie używania konopi indyjskich lub jakichkolwiek pytań, które możesz mieć. To powiedziawszy, jeśli nie masz obecnie dostępu do lekarza, możesz umówić się na konsultację z zarejestrowanym lekarzem tam gdzie marihuana jest legalna. Można to zrobić online lub w gabinecie lekarskim, w zależności od przepisów.

Odmowa jest możliwa. Przygotuj się na to. Pomimo, że mówienie o konopiach indyjskich jest bezpieczne, nie ma pewności, że lekarz będzie zgadzać się na ich stosowanie. Coraz większa liczba lekarzy jest gotowa na konopie indyjskie jako metodę leczenia, pomimo jej aktualnego statusu federalnego. Wiele z nich zarejestrowało się w programach medycznych, aby móc przepisywać marihuanę swoim pacjentom. Mimo to wielu z nich albo nie zapisało się do programu swojego stanu, niezależnie od tego, czy popiera prawo, czy nie.

Jeśli nadal będziesz odczuwać sprzeciw, możesz zrezygnować z tego konkretnego lekarza. Dalsze poszukiwanie lekarza przyjaznego marihuanie może być frustrujące, ale nie poddawaj się. Dzięki rosnącemu popytowi na marihuanę, w końcu znajdziesz lekarza, z którym będziesz mógł omówić tą kwestię.

Przepisy dotyczące marihuany różnią się w zależności od kraju

Według Philipa S. Kima, pomimo różnych przepisów, pacjenci nie powinni martwić się zbytnio rozmową z lekarzem na zalegalizowanych rynkach. Dyrektor generalny i założyciel Centrum Interwencyjnego Bólu i Kręgosłupa w Delaware powiedział w 2019 roku, że „kraje, które zalegalizowały medyczną marihuanę, zwykle wprowadzają poprawki, które chronią pacjentów i lekarzy przed innymi przepisami”.

Nadal nie masz pewności? Spróbuj porozmawiać ze swoim lekarzem o „przyjacielu”, który potrzebuje marihuany.

Jeśli nadal nie czujesz się komfortowo rozmawiając ze swoim lekarzem o używaniu marihuany, zawsze możesz wypróbować metodę „mój przyjaciel”. Takie podejście pozwala omówić stosowanie marihuany bez obawy o reakcję lekarza. To samo może ci pomóc, wspominając o członku rodziny, koledze lub kimkolwiek innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.