Czy Mocne Koncentraty Powodują Mocniejsze Efekty?

Koncentracja marihuany o wysokiej sile działania na dzisiejszym, legalnym rynku może wynosić ponad 90 procent THC, więc można rozsądnie oczekiwać, że takie produkty będą o wiele bardziej psychoaktywne niż typowe kwiaty, które posiadają około 30 procent THC.

Ale może to wcale nie być wyznacznik mocy efektów, jak mówią nowe badania przeprowadzone na University of Colorado w Boulder.

Naukowcy odkryli, że chociaż poziom THC we krwi wzrósł po spożyciu koncentratów przez użytkowników, poziomy haju nie różniły się znacząco od efektów osób, które używały kwiatów cannabis.

„Co zaskakujące, okazało się, że siła działania nie idzie w parze z poziomem odurzenia” – powiedział główny autor Cinnamon Bidwell, adiunkt w Instytucie Nauk Poznawczych CU. „Chociaż widzieliśmy uderzające różnice w poziomach substancji we krwi między tymi dwoma grupami, doświadczyły one podobnych efektów”.

Badanie, opublikowane w środę w JAMA Psychiatry, obejmowało 121 dorosłych osób z Kolorado, regularnie konsumujących marihuanę. Uczestnicy zostali losowo przydzieleni do spożywania kwiatów marihuany o stosunkowo niskiej zawartości THC, które wahały się od 16-24% THC, lub koncentratów o większej sile działania, które wahały się od 70-90%. W różnych momentach naukowcy testowali poziomy THC w osoczu krwi uczestników, badali ich nastrój i poddawali ich szeregowi zadań neurobehawioralnych, których celem było sprawdzenie uwagi, pamięci, kontroli hamowania i równowagi.

Naukowcy wykorzystali mobilne laboratorium farmakologiczne, które nazwali „cannavan”, do badania konopi indyjskich uczestników, przestrzegając przy tym prawa federalnego, powiedział University of Colorado.

„Większość miar neurobehawioralnych nie uległa zmianie w wyniku krótkotrwałego spożycia marihuany” – stwierdzono w badaniu. „Jednak opóźniona pamięć werbalna i funkcja równowagi zostały osłabione po użyciu cannabis. Nie zaobserwowano odmiennych wyników dla rodzaju produktu (kwiat kontra koncentrat) lub siły działania produktów.”

„Pomimo różnic w narażeniu na THC użytkownicy kwiatów i koncentratów wykazywali podobne wzorce neurobehawioralne po ostrym używaniu konopi indyjskich”.

W komunikacie prasowym Uniwersytetu Kolorado w Boulder, badanie to jest „pierwszym, który ocenia ostry wpływ konopi indyjskich na rzeczywistych użytkowników legalnych produktów rynkowych” i stwierdza, że ​​odkrycia „mogą wpłynąć na wszystko, od testów drogowych po decyzje dotyczące rekreacyjnego lub medycznego stosowania marihuany.”

Ustawodawcy i wydziały policji, którzy zakładają, że wyższy poziom THC we krwi koreluje z większym upośledzeniem funkcji poznawczych mogą na przykład wymagać ponownej edukacji w zakresie pomiarów drogowych. Z drugiej strony konsumenci mający nadzieję, że produkty o wysokiej zawartości THC będą oznaczać bardziej niesamowite efekty, powinni zrozumieć, że po prostu zmarnują to dodatkowe THC – i wydane na nie pieniądze.

„Rodzi to wiele pytań o to, jak szybko organizm rozwija tolerancję na konopie indyjskie i czy ludzie mogą być w stanie osiągnąć pożądane rezultaty przy niższych dawkach” – powiedział Bidwell.

Ze względu na to, że coraz więcej krajów otwiera się na legalną marihuanę, koncentraty o dużej mocy stały się bardziej dostępne. Krytycy legalizacji marihuany, a także niektórzy eksperci w dziedzinie zdrowia obawiają się, że produkty te mogą powodować zagrożenia dla zdrowia zarówno indywidualnych użytkowników, jak i szerszego społeczeństwa. Chociaż artykuł University of Colorado nie odpowiada na pytania dotyczące potencjalnych długoterminowych skutków ubocznych narażenia na THC, jego ustalenia wskazują, że krótkoterminowe skutki koncentratów niekoniecznie wymagają dodatkowych obaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.