Mit: Marihuana Zabija Koronawirusa

Użytkownicy mediów społecznościowych udostępniają między sobą informacje, które twierdzą, że marihuana zabija koronawirusa. Są to informacje z reportażu, jednak nie została udostępniona żadna nazwa źródła, z którego pochodzi ta informacja.

W raporcie użyto terminu „zioło”, slangowego określenia marihuany. Reuters nie mógł znaleźć żadnych dużych agencji informacyjnych, które mogły zapoczątkować rozpowszechnianie tej informacji.

Wygląda na to, że wielu z tych, którzy dzielą się tymi informacjami, robią to w sposób żartobliwy, ale niektóre posty zawierają komentarze, które sugerują, że nie wszyscy zrozumieli żart, a inni udostępniają tą informację wzywając do legalizacji marihuany.

Nie ma dowodów na poparcie twierdzenia, że ​​marihuana zabija koronawirusa.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymienia palenie jako jedną z rzeczy, które nie są skuteczne przeciwko wirusowi i mogą powodować szkody. Chociaż może to odnosić się do palenia papierosów, American Lung Association wyjaśnia, że ​​palenie marihuany może również uszkadzać płuca i potencjalnie wpływać na układ odpornościowy i jego zdolność do zwalczania chorób. Michael G. DeGroote Center for Medicinal Cannabis Research radzi na swojej stronie internetowej: „Oprócz uszkodzenia dróg oddechowych, palenie konopi może zwiększać ryzyko infekcji dróg oddechowych, takich jak zapalenie płuc”.

Marihuana została przetestowana jako korzystna w niektórych stanach zdrowotnych, niezwiązanych z tymi, które prezentują przypadki koronawirusa. National Center for Complementary and Integrative Health wymienia zastosowania marihuany i schorzenia, dla których może to być korzystne, i mówi:

„Leki zawierające kannabinoidy mogą być pomocne w leczeniu niektórych rzadkich postaci padaczki, nudności i wymiotów związanych z chemioterapią raka oraz utraty apetytu i utraty wagi w związku z HIV / AIDS. Ponadto, niektóre dowody sugerują niewielkie korzyści z konopi indyjskich lub kannabinoidów w przypadku przewlekłego bólu i wielu objawów.

Konopie indyjskie nie są pomocne w jaskrze. Badania nad konopiami indyjskimi lub kannabinoidami pod kątem innych chorób są na zbyt wczesnym etapie.”

Nie ma dowodów na to, że marihuana może wyleczyć COVID-19. WHO odradza palenie cannabis w celu leczenia koronawirusa, a badania pokazują, że palenie marihuany zwiększa ryzyko infekcji dróg oddechowych, takich jak zapalenie płuc, stan, który rozwija się w cięższych przypadkach koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CBDLeczy.com - czyli medyczna marihuana i olej CBD-RSO w medycynie.